Jaguar potwierdza: Będzie fabryka na Słowacji. Praca dla 2,8 tys. osób

- Jaguar Land Rover (JLR) potwierdził, że zbuduje fabrykę samochodów na Słowacji. Na początek będzie to inwestycja rzędu 1 mld funtów szterlingów - jedna z największych zagranicznych inwestycji bezpośrednich w tym kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jaguar potwierdza: Będzie fabryka na Słowacji. Praca dla 2,8 tys. osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

11 gru 2015 10:22


JLR, który dynamicznie rozwija produkcję, wprowadzając nowe modele, informował w sierpniu, że zamierza zbudować fabrykę w mieście Nitra na zachodniej Słowacji. Z taśm ma tam zjeżdżać do 300 tys. samochodów rocznie.

W piątek JLR, należący od 2008 roku do indyjskiego Tata Motors Ltd, oświadczył, że prace budowlane na Słowacji rozpocznie w przyszłym roku; docelowo ma tam znaleźć zatrudnienie 2,8 tys. osób.

JLR ma już fabrykę w Chinach oraz kończy budowę swych zakładów w Brazylii w ramach globalnej ekspansji. W Anglii JLR ma swe zakłady w Castle Bromwich, Solihull i w Halewood.

Na Słowacji setki tysięcy samochodów rocznie produkują już Volkswagen, Kia oraz Peugeot Citroen.

Reuters pisze, powołując się na bliżej nieokreślone źródło w związkach zawodowych, że JLR wybrał Słowację spośród czterech krajów Europy Środkowej. Agencja dodaje, że władze w Bratysławie wskazują, iż jednym z argumentów przemawiających za Słowacją jest członkostwo tego kraju w strefie euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.