Inwestor o Polsce? Nawet w Chinach wiedzą: tania ziemia i "ponadprzeciętnie tanie kadry techniczne"

0 0
Inwestor o Polsce? Nawet w Chinach wiedzą: tania ziemia i "ponadprzeciętnie tanie kadry techniczne"
– W AGD najbardziej potrzebnymi pracownikami są obecnie młodzi inżynierowie odpowiedzialni za produkcję i wdrażanie nowych technologii – uważa Vincent Rotger, dyrektor generalny firmy Haier w regionie północnej i środkowej Europy. (fot. mat.pras.)

- Ponadprzeciętnie tanie kadry techniczne kierują w stronę Polski wzrok wielu firm, które chętnie widziałyby tu swoje fabryki. Oprócz niskich kosztów pracy jest tu również relatywnie tania ziemia oraz logistyka umożliwiająca otwarcie się w kierunku Europy Wschodniej – mówi PulsHR.pl Vincent Rotger, dyrektor generalny firmy Haier w regionie północnej i środkowej Europy.

Jak duży jest zespół pracowników grupy Haier w Europie oraz w Polsce? Czy firma ma plany zwiększenia zatrudnienia w najbliższym czasie?

Vincent Rotger, dyrektor generalny firmy Haier w regionie północnej i środkowej Europy: – Grupa Haier na całym świecie zatrudnia ponad 70 tys. pracowników. W Europie znajduje się osiem biur rozmieszczonych w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Belgii, Hiszpanii, Niemczech, Polsce i Rosji oraz trzy fabryki – we Włoszech, w Niemczech i Rosji. W Polsce zatrudnionych jest 12 osób, które odpowiadają za funkcjonowanie marki na tym rynku i Ukrainie. Jeśli chodzi o plany zatrudnienia nowych osób, to są one wprost proporcjonalne do rozwoju marki i wraz z nią zespół będzie się sukcesywnie powiększał.

Haier chciał również otworzyć fabrykę w Polsce. Do tego jednak nie doszło. Co wynika z oceny jakiej wówczas dokonaliście?

– Polska posiada wiele ciekawych zalet, które mogą przemawiać na jej korzyść. Jest tutaj wielu zdolnych specjalistów, którzy są atrakcyjnym wabikiem, dla przyszłych inwestorów. Ponadprzeciętnie tanie kadry techniczne wciąż kierują w stronę Polski wzrok wielu firm, które chętnie widziałyby tu swoje fabryki. Oprócz niskich kosztów pracy jest tu również relatywnie tania ziemia oraz logistyka umożliwiająca otwarcie się w kierunku Europy Wschodniej. Te elementy są bardzo mocnymi stronami Polski, jednak z pewnością nie jedynymi. 

Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Europie jeśli chodzi o kadry w branży AGD? Kogo potrzebuje branża i czy znajduje te osoby na rynku?

– Najbardziej potrzebnymi pracownikami są obecnie młodzi inżynierowie odpowiedzialni za produkcję i wdrażanie nowych technologii. Ich pozyskanie to zadanie, które z czasem będzie coraz trudniejsze. Działy HR już teraz dostrzegają ten problem, stąd w ostatnim czasie możemy zaobserwować wzmożone zainteresowanie działaniami employer brandingowymi, które mają za zadanie uatrakcyjnić pracodawcę jako ciekawe miejsce do pracy i rozwoju kariery tych najbardziej zdolnych i kompetentnych jednostek. Oprócz tego rynek musi przedefiniować obecne metody zarządzania w taki sposób, aby wykształcić ambitnych pracowników, głodnych sukcesów i zwycięstw.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Ale brednie - firmy nie potrzebują inżynierów - ot, co.
  • No i dlaczego nie wybudowali tej fabryki w Polsce ?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.