Innowacyjne firmy inwestują w Krakowie

Amada Group, Transactor Poland, Anachron Technology, Comarch, Motorola, Ericpol, Luxoft, Onet – światowi i polscy giganci działają w Krakowskim Parku Technologicznym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Innowacyjne firmy inwestują w Krakowie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (WGK)

wnp.pl

15 lip 2013 14:04


Kraków znajduje się w czołówce najbardziej pożądanych lokalizacji usług biznesowych na świecie. Ośrodki badawczo-rozwojowe mają tutaj najwięksi gracze na rynku nowoczesnych technologii. Swoje miejsce znajdują tu czołowe firmy z Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, czy Japonii.

Największą zagraniczną firmą wynajmującą powierzchnię biurową w budynku Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) jest japońska Amada Group.

Korporacja, notowana na tokijskiej giełdzie, powstała w 1946 roku, dziś zatrudnia na świecie ponad 7000 pracowników w 80 krajach. Firma produkuje maszyny do obróbki metali. W Krakowie otwiera biuro produkcji oprogramowania oraz handlu.

Od ponad roku działa w Krakowie Transactor Poland, spółka-córka brytyjskiego Transactor Global Solutions - firma programistyczna, specjalizującą się w oprogramowaniu dla globalnego rynku ubezpieczeń z portfolio obejmującego ponad 80 klientów z całego świata. Inną, mniej znaną spółką instytucją ERAI - organizacja powołana do życia z inicjatywy Rady Regionalnej Rodan-Alpy.

Ma 28 biur na świecie i specjalizuje się w pięciu dziedzinach: eksporcie, inwestycjach, współpracy międzynarodowej, klastrach oraz finansowaniu międzynarodowym.

Więcej na ten temat tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.