Huta zwalnia więc liczą na specjalną strefę

Ok. 29 mln zł mają zainwestować na częstochowskich terenach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec dwie firmy, planują też zatrudnić ok. 200 osób - poinformował Urząd Miasta w Częstochowie po czwartkowym spotkaniu z przedsiębiorcami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Huta zwalnia więc liczą na specjalną strefę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 lip 2014 6:54


X-Kom i Retail Service mają zainwestować na terenach mieleckiej strefy w Częstochowie ok. 29 mln zł i zatrudnić ok. 200 osób. Firma X-Kom szuka też pracowników w ramach swojej bieżącej działalności. Do września chce zatrudnić ok. 40 osób, w tym: magazynierów, montażystów, serwisantów, specjalistów od kontaktów z klientem.

Przedstawiciele X-Kom mówili w czwartek o swoich planach inwestycyjnych w czasie cyklicznego spotkania prezydenta Częstochowy z przedsiębiorcami w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, tuż przed wyjazdem do Warszawy, gdzie w Ministerstwie Gospodarki mieli odebrać zezwolenie na działalność w strefie.

"Zakładany czas realizacji inwestycji w strefie to listopad 2015. To bardzo krótki termin, ale spróbujemy zdążyć" - powiedział dyrektor zarządzający X-Kom Mateusz Kapusta. Z zadowoleniem komentował plany miasta dotyczące budowy drogi przez środek mieleckiej strefy.

X-Kom planuje w granicach strefy stworzyć centrum typu market place, umożliwiające obsługiwanie podmiotów zewnętrznych. Ma tam m.in. powstać magazyn o powierzchni 5-6 tys. metrów kw. oraz 2 tys. metrów kw. powierzchni biurowych.

Perspektywę powstania miejsc pracy dają również nowe zezwolenia na działalność w Katowickiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej dla TRW i Global Safety Textiles.

Obie firmy deklarują poniesienie na posiadanych już przez siebie gruntach w strefie kolejnych nakładów i zatrudnienie ludzi, bo chcą uzyskać dodatkowe ulgi związane z funkcjonowaniem na terenie specjalnej strefy.

"Cieszymy się, że zarówno mielecka, jak i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma konkretne efekty w postaci firm, które chcą na naszym terenie inwestować. Liczę, że szybko przełoży się to na zadowolenie tych, którzy znajdą w tych firmach swoje miejsca pracy" - powiedział po czwartkowym spotkaniu prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

X-KOM Sp. z o. o. swoją główną siedzibę ma w Częstochowie. Zajmuje się sprzedażą sprzętu komputerowego, elektronicznego oraz oprogramowania. Na terenie podstrefy planuje budowę nowoczesnego centrum obsługi logistycznej, magazynowej oraz usług okołosprzedażowych dla producentów i importerów sprzętu IT, RTV, AGD w ramach outsourcingu. Spółka zamierza również rozpocząć działalność produkcyjną w zakresie wytwarzania sprzętu IT.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

X-KOM 2014-08-28 12:57:31

@oszukany - przykro nam, jeśli masz o nas takie zdanie, lecz nie możemy się z Tobą zgodzić. Zawsze chcemy, aby nasi pracownicy pozostawali z nami jak najdłużej - obu stronom zależy na jak największej stabilizacji. Wskazuje na to choćby taki fakt, iż oferujemy wszystkim umowy o pracę, również w okresie próbnym, czy to, jak bardzo nasza firma rozrosła się w ostatnim czasie, a co nie byłoby możliwe przy zatrudnianiu pracowników wyłącznie na okres próbny. Każda pracująca u nas osoba otrzymuje regularne wypłaty. Ich wysokość zależna jest oczywiście od różnych czynników, jednak nikt u nas nie pracuje za darmo.

henrykzwaliz23 2014-08-23 16:42:42

Niestety zgodze się z Wami, ale nie do końca,, bo jak tez przeczytałem na forum pracowników huty gowork.pl/opinie_czytaj,1249 to zwolnienia nie zawsze sa uzasadnione.

nie-oszukany 2014-08-17 11:24:43

Jak się nie nadawałeś to czego oczekujesz?