Herbert Wirth otrzymał doktorat honoris causa AGH

W uznaniu za wybitny wkład w kompleksową ocenę złóż surowców mineralnych, strategiczny rozwój branży geologiczno-górniczej w skali światowej, przekształcenie KGHM Polska Miedź w firmę globalną, wszechstronne wspieranie współpracy naukowej oraz promowanie Akademii Górniczo-Hutniczej w kraju i na świecie prezes KGHM Herbert Wirth otrzymał tytuł doktora honoris causa krakowskiej uczelni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Herbert Wirth otrzymał doktorat honoris causa AGH

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 cze 2013 20:28


Jak powiedział Wirth odbierając wyróżnienie: uroczystość nadania mu tytułu traktuje jako nie tylko swoje święto, ale też jako święto polskiej miedzi i wyróżnienie dla firmy, w której pracuje.

- KGHM to od lat perła polskiej przedsiębiorczości. Dzisiejszy poziom techniczny i ekonomiczny Polska Miedź zawdzięcza rodzimej myśli naukowej, w tym szczególnie tej, która wyszła z AGH. To na tej uczelni powstały pierwsze projekty udostępniania złóż - zaznaczył szef miedziowego potentata.

Prof. Adam Piestrzyński z wnioskującej o nadanie godności Wirthowi Rady Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH zaznaczył, że osiągnięcia Wirtha w zakresie światowego górnictwa zasługują na szczególne uznanie.

Prezes Wirth ma 56 lat, urodził się w Żarowie. Jest absolwentem Wydziału Geologiczno-Poszukiwawczego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Tytuł magistra inżyniera uzyskał w 1981 roku w specjalności geologia złóż rud i geologia matematyczna, geostatyka.

W 2001 roku obronił rozprawę doktorską na Wydziale Górniczym AGH, uzyskując stopień doktora nauk technicznych. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie górnictwo i geologia inżynierska uzyskał w 2012 roku na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.

Jest autorem i współautorem 47 publikacji z zakresu geologii złóż, geologii matematycznej, geochemii i ekologii. Od 2009 roku do chwili obecnej pełni funkcję Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Anonim 2014-07-26 13:59:43

Drogi autorze może chodziło o geostatystykę zamiast geostatyki ?