Hankook stworzy 950 nowych miejsc pracy

0 0
Hankook stworzy 950 nowych miejsc pracy

W ciągu trzech lat koreański koncern Hankook zainwestuje 313 mln euro w rozbudowę swojej fabryki opon na Węgrzech. W zakładzie pracuje obecnie 2350 osób.

Po rozbudowie węgierska fabryka koncernu Hankook zwiększy produkcję opon z 12 mln do ponad 17 mln sztuk rocznie.Licząca obecnie 2350 osób załoga powiększy się o 950 nowych pracowników.

W środę premier Węgier Victor Orban i dyrektor generalny koncernu Hankook Seung Hwa Suh podpisali porozumienie w sprawie tych nowych inwestycji.

W ostatnich latach w produkcję aut na Węgrzech zainwestowały koncerny Audi i Daimler, a w produkcję silników - Audi i Opel. W ślad za tymi firmami także ich kooperanci zaczęli budować lub rozbudowywać swoje fabryki na Węgrzech.

Hankook jest ósmym co do wielkości producentem opon na świecie, a fabryka na Węgrzech jest jedynym zakładem koncernu poza Azją.

Na Węgrzech w mieście Tatabanya fabrykę opon do samochodów osobowych ma również japoński koncern Bridgestone. W 2005 r. za rządów premiera Marka Belki o tę inwestycję japońskiego koncernu zabiegała także Polska. Jednak Bridgestone ocenił, że najlepszą ofertę dostał od Węgrów.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.