Grupa Azoty stworzy własne centrum badawczo-rozwojowe

• Grupa Azoty utworzy własne centrum badawczo-rozwojowe w Tarnowie. W piątek (2 września) firma podpisała w tym zakresie umowę z resortem rozwoju.
• Wsparcie z Programu Inteligentny Rozwój wyniesie 20 mln zł, a całkowita wartość projektu to blisko 88 mln zł.
• W ramach inwestycji Grupa Azoty utworzy 20 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Azoty stworzy własne centrum badawczo-rozwojowe

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 wrz 2016 13:47


- Jednym z filarów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest zwiększenie innowacyjności polskich przedsiębiorstw i ich konkurencyjności na rynku krajowym i rynkach zagranicznych – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

- Mogą to uczynić poprzez rozwój i unowocześnienie swojej działalności, w czym niezwykle pomocne są własne centra badawczo-rozwojowe. Tam pomysły naukowców, inspirowane potrzebami biznesu, przeradzają się w konkretne rozwiązania, które następnie są wprowadzane na rynek – podkreślił.

- Kluczowym celem Centrum Badań i Rozwoju w Tarnowie będzie zbudowanie przewag konkurencyjnych opartych na wiedzy, co umożliwi podniesienie poziomu innowacyjności oferowanego przez nas portfela produktów oraz posiadanych technologii – komentuje Mariusz Bober, prezes grupy Azoty. – Zawarta dziś (2 września 2016 r. - przyp.red.) z Ministerstwem Rozwoju umowa na finansowe wsparcie Centrum zbliża nas do tego celu – uzupełnia prezes.

Mariusz Bober, prezes grupy Azoty wierzy, że budowa centrum podniesie poziom innowacyjności oferowanego przez firmę portfela produktów oraz posiadanych technologii. (fot. mariuszbober.pl) Mariusz Bober, prezes grupy Azoty wierzy, że budowa centrum podniesie poziom innowacyjności oferowanego przez firmę portfela produktów oraz posiadanych technologii. (fot. mariuszbober.pl)

Głównym założeniem projektu jest rozbudowa infrastruktury badawczo-rozwojowej pozwalającej na zwiększenie skali własnych prac badawczych, stworzenie możliwości weryfikacji wyników tych prac i badań w skali półtechnicznej oraz powiększenie potencjału kadrowego grupy Azoty w obszarze B+R.

Zgodnie z realizowaną strategią na cele badawczo-rozwojowe grupa Azoty będzie przeznaczać do 1 proc. przychodów. Intensyfikacja działań w sferze badawczo-rozwojowej i innowacyjnej będzie prowadzona między innymi w oparciu o Chemiczne Centrum Technologii i Rozwoju w Tarnowie.

W jego utworzenie grupa Azoty planuje zainwestować do końca 2018 r. ok. 87,9 mln zł. Minister rozwoju udzielił dofinansowania dla tej inwestycji w wysokości 20 mln zł z funduszy Programu Inteligentny Rozwój. W ramach inwestycji grupa utworzy 20 nowych miejsc pracy. Powstanie centrum badawczo-rozwojowe wyposażone w nowoczesną infrastrukturę laboratoryjną i badawczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.