Great Maple Company, Framo Morat i Corthinx zainwestują w Wałbrzyskiej SSE

6
Great Maple Company, Framo Morat i Corthinx zainwestują w Wałbrzyskiej SSE fot.paiz.gov.pl
Trzy firmy, które w pierwszym półroczu 2015 r. otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park zainwestują łącznie ponad 310 mln zł.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Great Maple Company, Framo Morat i Corthinx zainwestują w Wałbrzyskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 lip 2015 8:28


Jak poinformował Jacek Serdeczny z biura prasowego WSSE Invest-Park, firmy, które otrzymały w tym roku pozwolenia, zamierzają zatrudnić łącznie ponad 500 osób.

Great Maple Company zainwestuje ponad 123 mln zł

Najwięcej, bo ponad 123 mln zł, zamierza zainwestować firma Great Maple Company, która w Skarbimierzu (Opolskie) wybuduje zakład produkujący folię do opakowań. Pracę ma tam znaleźć 70 osób.

W minionym półroczu zezwolenia na działalność na terenach WSSE otrzymały m.in. trzy firmy z branży motoryzacyjnej. Inwestycje warte niemal 70 mln zł i zatrudnienie 20 osób zadeklarowała firma Gestamp, która we Wrocławiu produkuje elementy metalowe dla przemysłu motoryzacyjnego.

Framo Morat zainwestuje 10 mln zł

W Nowej Rudzie międzynarodowa firma Framo Morat zainwestuje 10 mln zł i stworzy miejsca pracy dla co najmniej 40 osób. Firma specjalizuje się w budowie samochodowych układów napędowych. W Kłodzku swój zakład zamierza uruchomić niemiecka firma Kayser Automotive Systems, która wytwarza przewody ciśnieniowe i paliwowe dla takich marek jak Volkswagen, Audi, Seat oraz Skoda. Pracę tam znajdzie 80 osób.

Corthinx zatrudni 20 osób

Na terenie WSSE swój zakład otworzy również firma Corthinx, która produkuje łodzie wycieczkowych i sportowych. Zakład powstanie w Wałbrzychu i da pracę 20 osobom.

Władze strefy podały, że w mijającym półroczu zagospodarowane zostały cztery hale produkcyjno-magazynowe wybudowane dla inwestorów w strefie. To obiekty w Wałbrzychu, Bolesławcu, Nowej Rudzie i Kłodzku. W panach jest jeszcze budowa takich obiektów w Dzierżoniowie i we Wrześni.

Strefa wyda w tym roku jeszcze 13 zezwoleń

Według Serdecznego do końca roku WSSE zamierza wydać jeszcze 13 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej.

Strefa ma zostać powiększona. Rada Ministrów opiniuje wniosek o włączenie do WSSE nowych terenów (ponad 196 ha) oraz powiększenie obecnych (o ponad 121 ha). Chodzi o tereny w Książu Wielkopolskim, Niemodlinie, Dąbrowie, Lewinie Brzeskim oraz Świebodzinie. "Po przyłączeniu gruntów Invest-Park będzie obejmował powierzchnię 2922 ha. Będziemy działać w 49 miejscowościach" - powiedział Teodor Stępa, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

W lutym tego roku z inicjatywy strefy utworzono Klaster Edukacyjny "INVEST in EDU", który skupia 76 podmiotów, głównie szkoły zawodowe i techniczne oraz przedsiębiorców. Od września ruszą dwie klasy patronackie kształcące w zawodzie "operator obrabiarek skrawających", prowadzone przez firmy Segepo-Refa ze Świebodzic oraz GKN Driveline z Oleśnicy.

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, obejmującej tereny w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i lubuskim działa ponad 170 firm, z czego najwięcej z kapitałem polskim, niemieckim i włoskim. Inwestorzy zatrudnili tu w sumie ponad 41 tys. osób i zainwestowali 19 mld zł. Najbardziej rozwinęły się branże: motoryzacyjna, AGD i spożywcza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.