Gorteks i Kompania Piwowarska inwestują w Białymstoku

• Kompania Piwowarska oraz firma Gorteks chcą zainwestować w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
• W środę (27 lipca) rozstrzygnięto przetargi na sprzedaż dwóch działek położonych przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gorteks i Kompania Piwowarska inwestują w Białymstoku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

27 lip 2016 14:46


Na działce o powierzchni ponad 1,27 ha chce inwestować białostocka firma Gorteks, która w przetargu zaproponowała za ten teren nieco ponad 2 mln zł netto. Firma jest producentem bielizny. Natomiast drugą działkę o powierzchni ponad 1,3 ha chce kupić także za nieco ponad 2 mln zł firma Kompania Piwowarska z siedzibą w Poznaniu - poinformowała Katarzyna Ramotowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Jak podkreślił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, władzom miasta zależy na przyciąganiu kolejnych inwestorów, by powstawały nowe miejsca pracy. Dodał, że w BPNT pojawią się dwie duże i rozpoznawalne firmy.

- Przykładaliśmy dużą wagę do poziomu innowacyjności firm nabywających działki. Zarówno Gorteks jak i Kompania Piwowarska uzyskały w tym obszarze wysokie oceny - powiedział Truskolaski.

Ramotowska poinformowała, że wyłonieni w przetargu wykonawcy podpiszą umowy z miastem w najbliższych miesiącach. Na razie nie wiadomo, ile planują zainwestować w tym miejscu firmy oraz ile osób zatrudnić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.