Górnictwo węgla zostało pominięte w planie Morawieckiego

W rządowym "Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju", jaki został przyjęty 16 lutego 2016 r. niemal całkowicie pominięto w górnictwie węgla - w obszernej prezentacji węglowi poświęcono zaledwie pół zdania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Górnictwo węgla zostało pominięte w planie Morawieckiego

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

17 lut 2016 16:24


W prezentacji przedstawiającej szczegóły tzw. planu Morawieckiego nic nie wspomniano o górnictwie węgla. Co prawda zapowiedziano kilka programów rozwojowych mających napędzać polską gospodarkę, wśród których jest program „Polski Kombajn Górniczy”, ale z prezentacji wynika, że jest to program ukierunkowany głównie na eksport maszyn górniczych. Wprost przyznano, że celem tego programu ma być zdobycie przez polski przemysł istotnej pozycji na globalnym rynku maszyn górniczych i budowlanych.

Wspomniano przy tym, że program „Polski Kombajn Górniczy” daje także potencjał na kolejne projekty, w tym rozwój technologii gazyfikacji węgla. I to jest jedyny moment, w którym w planie Morawieckiego wprost mówi się o węglu.

O samym wydobyciu węgla w planie Morawieckiego nic się nie wspomina, ani w kontekście przyszłości tego sektora ani w przyszłości gwarancji bezpieczeństwa energetycznego.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.