Google łączy siły z przemysłem motoryzacyjnym

Szef projektu Alphabet John Krafcik zapowiedział podczas amerykańskich targów motoryzacyjnych w Detroit, że prace nad projektem samochodu autonomicznego weszły w etap, który wymaga większej współpracy z przemysłem motoryzacyjnym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Google łączy siły z przemysłem motoryzacyjnym

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

13 sty 2016 14:14


"Chcielibyśmy w tym roku nawiązać pewną formę współpracy" - podkreślił Krafcik podczas targów w Detroit. Jednocześnie poinformował, że Google, będące częścią Alphabet, chce, aby samochody przyszłości były dostępne dla wszystkich, nawet tych bez prawa jazdy. Odniósł się tym samym do propozycji zmian w prawie drogowym stanu Kalifornia, które zakładają m.in. obowiązek obsługi samochodów autonomicznych przez osoby ze specjalnym pozwoleniem. Projekt zakłada także, że takiego "prawa jazdy" nie otrzymałyby osoby niepełnosprawne.

Krafcik ocenił także, że osiągnięto duży postęp w pracach nad technologią autonomicznej jazdy. W związku z tym koncern rozpoczął testy swoich pojazdów w złych warunkach drogowych, jednak przyznał, że czynniki pogodowe nadal stanowią problem dla prawidłowych odczytów czujników aut.

Google dysponuje flotą w pełni autonomicznych samochodów typu SUV Lexusa. Dodatkowo testuje w USA swój autorski projekt samochodu samojeżdżącego, który charakteryzuje się bąbelkowym kształtem. Zdaniem Krafcika pokonały one już dystans prawie 5 mln km. Zbliżamy się do osiągnięcia celu "zakładającego odbycie podróży z punktu A do punktu B za pomocą wciśnięcia jednego przycisku" - mówił Krafcik.

Krafcik dołączył do Google X we wrześniu 2015 roku. Zespół ten pracuje nad innowacyjnymi technologiami w ramach koncernu Alphabet.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.