Gliwice, praca: Johnson Matthey Battery Systems zatrudni pracowników w nowym zakładzie

• Do 750 osób wzrośnie zatrudnienie w oddziale firmy Johnson Matthey Battery Systems.
• Firma rozbudowuje się w gliwickiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).
• Zakład w Gliwicach przy ul. Einsteina ma być gotowy w sierpniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gliwice, praca: Johnson Matthey Battery Systems zatrudni pracowników w nowym zakładzie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 cze 2016 14:23


Firma Johnson Matthey Battery zainwestowała w Gliwicach w 1999 r. (najpierw jako MAZ, od 2009 r. do 2012 r. jako AXEON). Swoją siedzibę ulokowała na terenie Śląskiego Centrum Logistyki przy ul. Portowej, obecnie zatrudnia tam prawie 500 osób.

Nowe zakłady firmy powstają przy ul. Einsteina w Gliwicach. Finał budowy przewidziano na sierpień 2016 r. Wówczas do użytku zostaną oddane nowoczesne hale produkcyjne, magazynowe, laboratoria i pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni 12,5 tys. m kw. W dalszej perspektywie firma planuje rozbudowę o kolejne 15 tys. m kw.

Johnson Matthey Battery Systems jest wiodącym dostawcą litowo-jonowych systemów zasilania m.in. dla elektrycznych skuterów, rowerów, narzędzi medycznych, a także pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Filia w Polsce projektuje i wytwarza akumulatory o wysokich osiągach stosowane w elektronarzędziach oraz urządzeniach przenośnych.

Johnson Matthey Battery Systems jest częścią Johnson Matthey Plc., międzynarodowej firmy specjalizującej się w produkcji zaawansowanych materiałów chemicznych.

KSSE jest według Financial Times jedną z dwóch najlepiej rozwiniętych specjalnych stref ekonomicznych na świecie, jest też liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Zajmuje ponad 2 tys. ha na obszarze 42 gmin w woj. śląskim, opolskim i małopolskim. W tym roku świętuje 20-lecie istnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.