Francuska firma Compin powiększy się. W Łodzi ruszy budowa nowego obiektu produkcyjnego

Francuska firma Compin, która ma swoją siedzibę w Łodzi planuje rozbudowę. Już w sierpniu rozpocznie się budowa obiektu produkcyjnego. Obiekt o powierzchni prawie 11 tys. m kw. zostanie zrealizowany przez Panattoni Europe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Francuska firma Compin powiększy się. W Łodzi ruszy budowa nowego obiektu produkcyjnego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/KDS

10 lip 2017 13:50


Jak informuje reprezentująca Panattoni Europe Ewelina Ciuchta, inwestycja zostanie podzielona na część produkcyjną, która zajmie ponad 10 tys. m kw., oraz część biurową, liczącą ok. 812 m kw. Budowa rozpocznie się w sierpniu bieżącego roku; umowa najmu została podpisana na 10 lat.

Zwróciła uwagę, że francuska firma Compin specjalizuje się w produkcji komponentów dla środków transportu miejskiego, m.in. siedzeń, oświetlenia i podłóg.

Pascal Thebline z Compin Polska przyznaje, że kluczowe dla inwestycji było m.in. znalezienie najlepszej lokalizacji przemysłowej w pobliżu infrastruktury drogowej, która umożliwiałaby szeroką dystrybucję, a także zwiększenie zdolności i wydajności produkcyjnej firmy.

Obiekt powstanie w Łodzi przy ul. Jędrzejowskiej, blisko autostrady A1, 30 km od węzła Łódź Północ, stanowiącego skrzyżowanie autostrad A1 i A2.

To kolejna inwestycja Panattoni Europe, która realizowana jest przy ul. Jędrzejowskiej. Wiosną tego roku rozpoczęła się tam budowa centrum logistycznego BSH. Obiekt o powierzchni ok. 80 tys. m kw. ma służyć firmie do obsługi dostaw powstających w polskich fabrykach produktów BSH - firmy specjalizującej się w AGD.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.