Ford tnie globalne koszty pracy

Ford Motor Company może ograniczyć globalne koszty pracy o 10 proc. - podają amerykańskie media. Ma się to odbyć przez szeroko zakrojony program emerytalny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ford tnie globalne koszty pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

16 maj 2017 16:49


Ford Motor Company zamierza ograniczyć globalną siłę roboczą o ok. 10 proc. – podaje Wall Street Journal, powołując się na nieoficjalne źródła. Z kolei źródła agencji Reuters informują, że cięcia mają dotyczyć Ameryki Północnej i Azji.

„Ford zamierza w hojny sposób zachęcić pracowników do przechodzenia na emerytury w celu ograniczenia liczebności załogi do października. Nie zamierza obniżać stawek godzinowych” – czytamy.

Koncern odmówił komentarza, zapewnia jednak, że jest skupiony na strategii „zyskownego wzrostu”.

„Ograniczanie kosztów, odchudzanie procesów i efektywność są częścią naszej pracy. Nie ogłosiliśmy żadnych ruchów kadrowych, ani nie komentujemy spekulacji” – napisano w zachowawczym oświadczeniu.

Na początku tego roku koncern zrezygnował budowy nowej fabryki samochodów w Meksyku. Planowana fabryka miała kosztować 1,6 mld dolarów. Zamiast tego firma zainwestuje 700 mln dolarów w zakłady w stanie Michigan, gdzie mają być produkowane samochody z napędem elektrycznym i autonomiczne.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że na zatrzymanie miejsc pracy w USA nalegał Donald Trump, który podczas kampanii wyborczej obiecał renegocjacje porozumień handlowych, między innymi z Meksykiem i Chinami, oraz znaczne podniesienie ceł na importowane stamtąd towary.

Jeśli zapowiedzi o ograniczeniu siły roboczej są prawdziwe, oznaczałoby to ruch wbrew protekcjonistycznej polityce Trumpa.

Aktualnie Ford Motor Company zatrudnia na świecie ok 200 tys. pracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.