Firmy zainwestują ok. 28,5 mln zł w Wałbrzyskiej SSE

Hartownia Hauck Polska, ifm ecolink oraz Enwar otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park (WSSE). Spółki zainwestują łącznie co najmniej 28,5 mln zł w podstrefach Dzierżoniów, Opole i Świebodzice, podała strefa. Stworzą także minimum 55 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy zainwestują ok. 28,5 mln zł w Wałbrzyskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 cze 2014 14:47


Firma Hartownia Hauck Polska będzie świadczyć usługi obróbki metali i nakładania powłok na metale. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 15,62 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 15 pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję w podstrefie Dzierżoniów najpóźniej do 31 grudnia 2016 r.

Firma ifm ecolink będzie prowadzić działalność badawczo-rozwojową, projektową i produkcyjną w zakresie wyrobów do automatyki przemysłowej. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 9 mln zł oraz zatrudnienie dodatkowo co najmniej 30 nowych pracowników i utrzymanie 330 etatów. Firma planuje zakończyć inwestycję w Opolu najpóźniej do końca 2018 roku.

Natomiast Enwar będzie prowadzić działalność polegającą na produkcji konstrukcji stalowych oraz maszyn i urządzeń dla przemysłu. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 3,86 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 10 nowych pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję w Świebodzicach najpóźniej do 31 grudnia 2018 r.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to 41 podstref, położonych na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Obejmuje obszar o łącznej powierzchni 2212 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.