Firmy z branży motoryzacyjnej chcą wspierać się w rozwoju

0 0
Firmy z branży motoryzacyjnej chcą wspierać się w rozwoju
fot. Fotolia

Kilkanaście firm z branży motoryzacyjnej, Politechnika Wrocławska i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powołały Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny. To pierwszy taki klaster w regionie, który ma służyć rozwojowi branży motoryzacyjnej.

Jak poinformowała Magdalena Szott z Legnickiej SSE, pomysł powołania klastra motoryzacyjnego wynika z faktu, że w strefie przeważają firmy z tej branży.

Dodała, że oprócz kilkunastu firm motoryzacyjnych list intencyjny o powołaniu klastra podpisały też Politechnika Wrocławska, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Czytaj też: Nauka i biznes. Takie połączenie powstało we Wrocławiu

Wiceminister gospodarki, Ilona Antoniszyn-Klik podkreśliła, że w nowej perspektywie finansowej UE nie zabraknie pieniędzy na innowacyjne projekty i warto sięgać po te środki w ramach przedsięwzięć klastrowych.

- Jestem przekonana, że rozwiniecie razem potencjał Dolnego Śląska - dodała wiceminister.

Prezes LSSE, Rafał Jurkowlaniec wyraził nadzieję, że do klastra przystąpią również firmy spoza strefy, które "zechcą wspierać się i czerpać z wiedzy oraz doświadczenia innych".

Jak napisano w komunikacie: "celem utworzenia klastra jest zwiększenie potencjału innowacyjnego firm branży motoryzacyjnej prowadzących działalność na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz całego regionu Polski Południowo-Zachodniej poprzez zapewnienie im wspólnego dostępu do nowoczesnych technologii, bazy edukacyjnej oraz wspomaganie transferu wiedzy i doświadczenia".

Czytaj też: W Krakowie powstanie dzielnica przyszłości. I nowe miejsca pracy

Działanie w klastrze pozwala m.in. na robienie wspólnych zakupów niższym kosztem, chodzi np. o zakup energii w niższej, korzystnej cenie oraz możliwość otrzymania wsparcia na rozwój innowacyjnych projektów z funduszy unijnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.