Firmy z branży motoryzacyjnej chcą wspierać się w rozwoju

Kilkanaście firm z branży motoryzacyjnej, Politechnika Wrocławska i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powołały Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny. To pierwszy taki klaster w regionie, który ma służyć rozwojowi branży motoryzacyjnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy z branży motoryzacyjnej chcą wspierać się w rozwoju

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 lis 2014 19:30


Jak poinformowała Magdalena Szott z Legnickiej SSE, pomysł powołania klastra motoryzacyjnego wynika z faktu, że w strefie przeważają firmy z tej branży.

Dodała, że oprócz kilkunastu firm motoryzacyjnych list intencyjny o powołaniu klastra podpisały też Politechnika Wrocławska, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Czytaj też: Nauka i biznes. Takie połączenie powstało we Wrocławiu

Wiceminister gospodarki, Ilona Antoniszyn-Klik podkreśliła, że w nowej perspektywie finansowej UE nie zabraknie pieniędzy na innowacyjne projekty i warto sięgać po te środki w ramach przedsięwzięć klastrowych.

- Jestem przekonana, że rozwiniecie razem potencjał Dolnego Śląska - dodała wiceminister.

Prezes LSSE, Rafał Jurkowlaniec wyraził nadzieję, że do klastra przystąpią również firmy spoza strefy, które "zechcą wspierać się i czerpać z wiedzy oraz doświadczenia innych".

Jak napisano w komunikacie: "celem utworzenia klastra jest zwiększenie potencjału innowacyjnego firm branży motoryzacyjnej prowadzących działalność na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz całego regionu Polski Południowo-Zachodniej poprzez zapewnienie im wspólnego dostępu do nowoczesnych technologii, bazy edukacyjnej oraz wspomaganie transferu wiedzy i doświadczenia".

Czytaj też: W Krakowie powstanie dzielnica przyszłości. I nowe miejsca pracy

Działanie w klastrze pozwala m.in. na robienie wspólnych zakupów niższym kosztem, chodzi np. o zakup energii w niższej, korzystnej cenie oraz możliwość otrzymania wsparcia na rozwój innowacyjnych projektów z funduszy unijnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.