Firmy przenoszą produkcje odzieży z Azji do Polski. Będą zatrudniać

0 0
Firmy przenoszą produkcje odzieży z Azji do Polski. Będą zatrudniać

Na razie można się spodziewać wzrostów zatrudnienia w Polsce o 4-6 tys. osób rocznie. Na zwiększenie produkcji w kraju zdecydowały się m.in. takie firmy jak: Próchnik, CCC, Aryton, Gino Rossi, Wojas czy LPP.

Gdyby wszystkie firmy odzieżowe i obuwnicze przeniosły produkcję z Dalekiego Wschodu do Polski, powstałoby nawet 100 tys. miejsc pracy - szacuje na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody "Lewiatan".

Jak podaje "DGP", obecnie przy produkcji odzieży pracuje blisko 200 tys. osób, z czego 80 tys. w zakładach powyżej 9 pracowników. Przy produkcji obuwia zatrudnionych jest z kolei ponad 20 tys. osób.

Branża wyraża również zapotrzebowanie na konstruktorów odzieży, technologów i mechaników maszyn szyjących. Jak donosi dziennik, na wiosnę 2014 r. nowy zakład otworzy spółka Łuksja, która produkuje dla takich marek jak: Monnari, Marc Aurel, Paule Vasseur, Caterina czy Burberry.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Przenoszą, ale dziwny kierunek. My zdecydowaliśmy się na przeniesienie działalności do Delaware. Będziemy działali we współpracy z kancelarią Polinvestor. Skoro istnieje całkowicie legalna opcja przeniesienia działalności gdzieś, gdzie nie będziemy płacili takich podatków, to nad czym się zastanawiać?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.