Firmy przenoszą produkcje odzieży z Azji do Polski. Będą zatrudniać

Na razie można się spodziewać wzrostów zatrudnienia w Polsce o 4-6 tys. osób rocznie. Na zwiększenie produkcji w kraju zdecydowały się m.in. takie firmy jak: Próchnik, CCC, Aryton, Gino Rossi, Wojas czy LPP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy przenoszą produkcje odzieży z Azji do Polski. Będą zatrudniać

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

24 paź 2013 9:12


Gdyby wszystkie firmy odzieżowe i obuwnicze przeniosły produkcję z Dalekiego Wschodu do Polski, powstałoby nawet 100 tys. miejsc pracy - szacuje na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody "Lewiatan".

Jak podaje "DGP", obecnie przy produkcji odzieży pracuje blisko 200 tys. osób, z czego 80 tys. w zakładach powyżej 9 pracowników. Przy produkcji obuwia zatrudnionych jest z kolei ponad 20 tys. osób.

Branża wyraża również zapotrzebowanie na konstruktorów odzieży, technologów i mechaników maszyn szyjących. Jak donosi dziennik, na wiosnę 2014 r. nowy zakład otworzy spółka Łuksja, która produkuje dla takich marek jak: Monnari, Marc Aurel, Paule Vasseur, Caterina czy Burberry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

bulga 2013-10-29 08:35:12

Przenoszą, ale dziwny kierunek. My zdecydowaliśmy się na przeniesienie działalności do Delaware. Będziemy działali we współpracy z kancelarią Polinvestor. Skoro istnieje całkowicie legalna opcja przeniesienia działalności gdzieś, gdzie nie będziemy płacili takich podatków, to nad czym się zastanawiać?