Firmy chcą inwestować w podstrefie Suwalskiej SSE

0 0

- W drugiej połowie maja władze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ogłoszą pierwszy przetarg na sprzedaż działek pod inwestycje w podstrefie w Łomży (Podlaskie). Trwają rozmowy z inwestorami i od nich będzie zależało, ile działek trafi na sprzedaż.

Firmy chcą inwestować w podstrefie Suwalskiej SSE
Podstrefa w Łomży jest najmłodszą spośród podstref w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powstała w grudniu 2013 r.

Ogłoszenie przetargu poprzedza procedura, którą rozpoczęły właśnie władze Łomży - do publicznej wiadomości podały informację o zamiarze sprzedaży działek. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, do 27 lutego do łomżyńskiego magistratu mogą się zgłaszać potencjalni prawni właściciele tych gruntów czy ich spadkobiercy. To oni mają prawo pierwokupu tych nieruchomości - tłumaczy w środowym komunikacie rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska. Jeżeli w wymaganym terminie nikt taki się nie zgłosi, strefa będzie mogła bez przeszkód ogłaszać przetarg na sprzedaż gruntów pod inwestycje.

To, czy w majowym przetargu zostanie wystawiona jedna czy więcej działek, będzie zależało od prowadzonych rozmów z potencjalnymi inwestorami. Chęć inwestowania w Łomży wyraziły wstępnie trzy firmy z branży spożywczej, IT oraz drzewnej. Tylko firma z branży IT zajmująca się sferą kart płatniczych deklaruje wstępnie inwestycję rzędu 10 mln zł oraz utworzenie około stu miejsc pracy. Planowane są rozmowy z kolejnymi firmami z regionu i z innych części kraju.

Łomżyńska podstrefa będzie się składać z dwóch kompleksów. Pierwszy o powierzchni blisko 2,5 ha znajduje się w pobliżu ul. Ciepłej, a drugi, zajmujący 5,2 ha, jest zlokalizowany u zbiegu ulic: Spokojnej i Akademickiej. Grunty są uzbrojone - poinformowała Sokólska.

Suwalska SSE powstała 18 lat temu. Strefa obejmuje 375,6 h w siedmiu podstrefach w trzech województwach: Suwałki, Grajewo, Białystok, i Łomża w Podlaskiem, Ełk (w tym również ełcki park technologiczny) i Gołdap na Warmii i Mazurach oraz Małkinia Górna w województwie mazowieckim.

W 2013 r. suwalska strefa wydała 10 zezwoleń na rozpoczęcie działalności; firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą 355 nowych miejsc pracy. Dotychczas działalność w strefie prowadzą 74 firmy, które zatrudniają 6,3 tys. osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.