Firma z branży spożywczej wybuduje pod Wrocławiem centrum badań

0 0
Firma z branży spożywczej wybuduje pod Wrocławiem centrum badań
Mondelēz Polska Production (Cieszyn). Fot. wikipedia/CC BY-SA 3.0

• Mondelez International, amerykańska firma z branży spożywczej, wybuduje w Bielanach Wrocławskich Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości.
• Budowa centrum będzie kosztować 15 mln zł, a pracę znajdzie tam 250 osób z Polski i zagranicy.

W Polsce amerykański koncern reprezentowany jest przez spółkę Mondelez Polska. To właściciel takich marek jak czekolady Milka czy Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, czy ciastka: m.in. OREO, belVita, Petitki. Firma ma już regionie dwa zakłady produkcyjne - w Skarbimierzu (Opolskie) i w Bielanach Wrocławskich. Zatrudnionych jest tam ponad 1400 osób.

Teraz w Bielanach Wrocławskich firma zamierza wybudować centrum, w którym będą prowadzone badania nad jakością, opakowaniami, preferencjami i oczekiwaniami konsumentów, a także konsultacje w sprawach regulacji dotyczących żywności. Inwestycja ma być gotowa do 2017 r.

"To nowy rozdział w historii naszej globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych. Polska jest dla nas kluczowym rynkiem o znaczącym potencjale wzrostu i jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie Środkowej. Dlatego właśnie tu tworzymy centrum badawczo-rozwojowe o światowym zasięgu" - powiedział Rob Hargrove, wiceprezes zarządu ds. badań, rozwoju i jakości w Mondelez International.

Mondelez International jest producent z branży spożywczej o światowym zasięgu. Dochód netto tego koncernu w 2015 r. wyniósł około 30 miliardów dolarów. Firma jest liderem produkcji ciastek, czekolad, gum do żucia, cukierków i napojów rozpuszczalnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Zwykłe cięcie kosztów - centra R&D w Eur. Zach. sa zamykane - w Monachium, w Loerrach i we Francji, pracownicy stamtąd juz dostali "propozycje nie do odrzucenia" podróży życia do Polski na polskie warunki finansowe, uznali to za kiepski żart więc stąd ten nagły wysyp ofert pracy w centrum w Bielanach.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.