Filmują sprzedawców, żeby sprawdzić czy pracują z pasją

0 0
Filmują sprzedawców, żeby sprawdzić czy pracują z pasją

- Wykorzystujemy badanie „tajemniczy klient". Filmujemy naszych pracowników i nagrywamy rozmowy telefoniczne, by później wspólnie prześledzić ich zachowania i rozmowy z klientem - mówi Wojciech Kordalewski, prezes Infiniti Polska.

Polacy są chętni do pracy w branży oferującej klientom dobra luksusowe?

Wojciech Kordalewski, prezes Infiniti Polska: - Tak, to z jednej strony dla nich nobilitacja, z drugiej - duże wyzwanie. Wyzwanie zaczyna się wtedy, kiedy sprzedawca musi zmierzyć się z faktem, że nie sprzedajemy dużo i niewiele modeli mamy do zaoferowania, a praca z klientem to długotrwały proces. Część z nich na tym etapie nie wytrzymuje presji i się wykrusza. Zostają ci, którzy przed podjęciem u nas pracy znali markę, wysoko ją oceniali i byli nią zafascynowani.

Większość pracowników na starcie deklaruje, że zna firmę, czy markę dla której chce pracować?

- To pozytywne nastawienie na starcie jest bardzo ważne. Bez wewnętrznego przekonania i zaangażowania trudno poradzić sobie na tak wymagającym rynku i osiągnąć sukces w tym zawodzie. Ale w przypadku branży motoryzacyjnej bardzo łatwo zweryfikować entuzjazm aplikujących. Już podczas pierwszej rozmowy można ocenić, czy ktoś jest fanem motoryzacji, czy nie. Najłatwiej wdrożyć w struktury firmy osobę, która chce połączyć pasję życiową z zawodem. Takie osoby z reguły odnoszą sukces zawodowy.

Gdzie szukać takich pracowników?

- W branży samochodowej, a zwłaszcza w marce luksusowej szukanie pracowników jest trudne. Sprzedawcy są przyzwyczajeni do tego, że mogą dużo sprzedawać, a jeśli chodzi o towary luksusowe to zwykle niemożliwe. Sprzedawca, który doświadczenie zdobywał w innej branży i nagle musi zmierzyć się z sytuacją, w której sprzedaje niewiele, a o klienta musi walczyć podwójnie, może sobie z tym nie poradzić. Poza tym marka w dalszym ciągu nie jest tak silnie rozpoznawalna jak marki konkurencyjne - BMW, Mercedes, Audi - co też utrudnia szukanie pracowników. Odpada więc podkupowanie pracowników, które często kończy się porażką. Czasami jednak sprzedawcy z konkurencji zgłaszają się do nas sami, bo są dobrzy w tym, co robią, ale są niezadowoleni ze współpracy z obecnym pracodawcą. Takie osoby się sprawdzają, bo pracę u nas podejmują świadomie - znają rynek i mogą przewidzieć wyzwania, które u nas napotkają.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.