Fiat zatrudni mniej osób. Rząd łagodzi wymagania

Rząd zmodyfikował w środę program wsparcia inwestycji w Fiat Powertrain Technologies. CIR podało, że Rada Ministrów obniżyła warunkujące jego realizację wymagania wobec spółki, które dotyczyły liczby nowych miejsc pracy. Zamiast 400 ma ich być 280.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fiat zatrudni mniej osób. Rząd łagodzi wymagania

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 gru 2013 19:32


Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej przed przyjęciem w 2009 roku przez rząd czteroletniego programu wsparcia finansowego dla uruchomienia produkcji małych silników benzynowych deklarował, że zainwestuje ponad 673 mln zł, utrzyma produkcję przez pięć lat i stworzy 400 miejsc pracy. W zamian mógł liczyć na dofinansowanie z budżetu w wysokości około 14,7 mln zł.

Firma nie zrealizowała deklaracji dotyczących zwiększenia zatrudnienia, co postawiło pod znakiem zapytania pomoc publiczną. We wniosku o modyfikację programu Fiat Powertrain Technologies wskazywał na złą koniunkturę na rynku motoryzacyjnym. Jak podkreśliła spółka, "już obecny poziom zatrudnienia - 298 pracowników - przekracza realne potrzeby produkcyjne zakładu". Zwiększanie do deklarowanych 400 osób "byłoby nieracjonalne".

Rada Ministrów obniżyła w środę wymagania dotyczące liczby nowych miejsc pracy do poziomu 280. Producent silników musi je jednak utrzymać do końca 2018 roku. Resort gospodarki w komunikacie podał, że po modyfikacji programu kwota pomocy publicznej zmniejszy się o 1,24 mln zł.

Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej produkuje małolitrażowe, dwucylindrowe silniki spalinowe, wykorzystywane w samochodach osobowych klasy A i B produkowanych przez Grupę Fiat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.