Fabryki Alstom w Polsce zyskają dzięki przejęciu przez GE

Według Beaty Stelmach, prezes GE w Polsce i krajach bałtyckich dzięki tej transakcji fabryki w Polsce zyskają możliwość eksportu na nowe rynki zagraniczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fabryki Alstom w Polsce zyskają dzięki przejęciu przez GE

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 sty 2016 14:01


GE w listopadzie 2015 r. zakończyło przejęcie działu energetycznego i działu sieci przesyłowych Alstomu. Jak to wpłynie na pozycję grupy GE na świecie?

- Przejęcie tej części Alstomu to największa inwestycja przemysłowa w historii GE. Po zamknięciu transakcji całkowita moc zainstalowana elektrowni z urządzeniami GE na świecie zwiększyła się o 50 proc., co znaczy, że obecnie rozwiązania GE mają zastosowanie przy ok. 1500 GW mocy zainstalowanej. Jesteśmy obecni w 175 państwach świata, zatrudniając ok. 300 tys. pracowników.

Całkowita wartość transakcji wyniosła 9,7 mld euro, czyli ok. 10,6 mld dolarów. W przeciągu najbliższych 5 lat powinniśmy doprowadzić do synergii kosztowych w wys. ok. 3 mld dolarów.

Warte podkreślenia jest to, że Alstom na rynku energetycznym specjalizował się w produkcji turbin parowych podczas gdy GE do tej pory koncentrowało się na turbinach gazowych. Już na tym przykładzie widać, jak uzupełniająca i komplementarna może być teraz nasza oferta.

Cały materiał dostępny na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.