Fabryka Malow: Praca dla ponad 100 osób

0 0
Fabryka Malow: Praca dla ponad 100 osób
Nowa fabryka producenta mebli, to drugi zakład firmy na Suwałkach /fot. Malow

We wrześniu w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ruszy produkcja w nowej fabryce firmy Malow. Pracę w niej znajdzie 120 osób.

Malow jest jedną z najdłużej działających i największych firm w suwalskiej strefie. W Suwałkach ma już jeden zakład (trzy hale). Firma wytwarza meble metalowe na potrzeby biur, warsztatów, szkół. Nowy zakład - czwarty tej firmy - pozwoli o połowę zwiększyć produkcję. Zakłady produkcyjne Malow działają dotychczas oprócz Suwałk również w Świnoujściu (Malow Skand) oraz w Charkowie na Ukrainie (Litpol).

Produkcja ruszy we wrześniu. Pracownicy się szkolą

W nowym zakładzie - wybudowanym kosztem 65 mln zł - będą uruchomione dwie automatyczne linie produkcyjne oraz linia lakiernicza.

- Na przełomie 2015/2016 roku uruchomimy kolejną linię, ale już dużo szybszą niż te, co mamy obecnie. Najnowocześniejszą w Europie - mówi cytowany w komunikacie SSSE Henryk Owsiejew, właściciel i przewodniczący rady nadzorczej firmy Malow.

Owsiejew podkreśla, że nowa fabryka to efekt współpracy z partnerami z rynku skandynawskiego w branży mebli metalowych. Jak tłumaczy, firma z Norwegii zajmuje się pozyskaniem rynku, natomiast Malow o połowę zwiększa zdolności produkcyjne.

Obecnie Malow zatrudnia w trzech zakładach ponad 500 osób. Trwają szkolenia nowych pracowników. Zrekrutowano około stu osób, które przechodzą szkolenia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • te wszystkie SSE to nowe obozy pracy tym razem nie dla Zydow a dla Polakow

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.