Fabryka Malow: Praca dla ponad 100 osób

We wrześniu w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ruszy produkcja w nowej fabryce firmy Malow. Pracę w niej znajdzie 120 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fabryka Malow: Praca dla ponad 100 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

27 sie 2015 13:06


Malow jest jedną z najdłużej działających i największych firm w suwalskiej strefie. W Suwałkach ma już jeden zakład (trzy hale). Firma wytwarza meble metalowe na potrzeby biur, warsztatów, szkół. Nowy zakład - czwarty tej firmy - pozwoli o połowę zwiększyć produkcję. Zakłady produkcyjne Malow działają dotychczas oprócz Suwałk również w Świnoujściu (Malow Skand) oraz w Charkowie na Ukrainie (Litpol).

Produkcja ruszy we wrześniu. Pracownicy się szkolą

W nowym zakładzie - wybudowanym kosztem 65 mln zł - będą uruchomione dwie automatyczne linie produkcyjne oraz linia lakiernicza.

- Na przełomie 2015/2016 roku uruchomimy kolejną linię, ale już dużo szybszą niż te, co mamy obecnie. Najnowocześniejszą w Europie - mówi cytowany w komunikacie SSSE Henryk Owsiejew, właściciel i przewodniczący rady nadzorczej firmy Malow.

Owsiejew podkreśla, że nowa fabryka to efekt współpracy z partnerami z rynku skandynawskiego w branży mebli metalowych. Jak tłumaczy, firma z Norwegii zajmuje się pozyskaniem rynku, natomiast Malow o połowę zwiększa zdolności produkcyjne.

Obecnie Malow zatrudnia w trzech zakładach ponad 500 osób. Trwają szkolenia nowych pracowników. Zrekrutowano około stu osób, które przechodzą szkolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

adelajda 2015-08-28 19:30:42

te wszystkie SSE to nowe obozy pracy tym razem nie dla Zydow a dla Polakow