Fabryka hamulców we Wrocławiu zatrudniła prawie 600 osób

Mowa o firmie Foundation Brakes Poland, która zainwestowała 50 mln zł w budowę nowego zakładu we Wrocławiu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fabryka hamulców we Wrocławiu zatrudniła prawie 600 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 paź 2013 15:52


Do tej pory firma produkowała w Mirkowie, na terenie zakładów Boscha. Wraz z uruchomieniem nowego zakładu, liczba pracowników w firmie zwiększyła się o 600 osób.

- Wzrost zatrudnienia spowodowany jest tegorocznym wzrostem zamówień, a także relokacją zakładu - powiedział Wojciech Śliwiński, dyrektor zakładu FBP.

Fabryka specjalizuje się w wytwarzaniu elementów hydraulicznych układów hamulcowych, takich jak zaciski i cylindry hamulcowe oraz hamulce bębnowe do marek wiodących producentów samochodowych: BMW, Volkswagen, Dacia, Renault, Fiat, Ford oraz Mercedes. Obecnie zakład produkuje około 30 tys. hamulców dziennie.

W ramach nowej inwestycji Foundation Brakes Poland dodatkowo przeznaczy 3,5 mln zł na zakup nowej linii montażowej dla Volkswagena.

- Pracujemy nad nowymi przedsięwzięciami, które chcielibyśmy realizować od 2015 roku. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje projekt, dzięki któremu moglibyśmy uruchomić we Wrocławiu produkcję nowego typu zacisków tarczowych. Wiązałoby się to ze wzrostem zatrudnienia - powiedział również Śliwiński.

- Nie wykluczamy również rozbudowy zakładu w ciągu kilku najbliższych lat. Działka, którą zakupiliśmy na własność, pozwoli nam w przyszłości rozbudować zakład o 40 proc. - dodał.

Jednym z celów spółki, związanym z realizacją inwestycji, jest poszerzenie grona lokalnych dostawców, którzy współpracując z fabryką Foundation Brakes Poland, mogliby dostarczać m.in. komponenty produkcyjne, ale także usługi.

Zakład produkcyjny Foundation Brakes Poland należy do grupy Chassis Brakes International, jednego z wiodących producentów komponentów do układów hamulcowych na świecie.

Łączne obroty Chassis Brakes International wynoszą ok. 1 mld euro. Grupa działa w 22 lokalizacjach i zatrudnia ok. 6 tys. osób. Zakłady produkcyjne znajdują się w 15 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Azji oraz Australii. Od 1 listopada 2013 r. spółka zmienia nazwę na Chassis Brakes International Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.