Fabryka Flag Linea wybuduje nowy zakład

0 0

Około 10 mln zł zamierza wydać na budowę i wyposażenie nowego zakładu działająca w Koszalinie (Zachodniopomorskie) Fabryka Flag Linea. Dzięki inwestycji utworzonych zostanie co najmniej 30 miejsc pracy.

Inwestycja będzie realizowana na terenie koszalińskiej części Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W środę firma odebrała kolejne pozwolenie na działalność w strefie, gdzie kupiła 2 hektary ziemi.

Jak powiedział dyrektor Fabryki Flag Linea Paweł Utecht realizacja inwestycji powinna zająć jakieś 2 - 2,5 roku. W tym czasie powstanie nowa hala produkcyjna o powierzchni 6 tys. m kw. i 1,5 tys. m kw powierzchni biurowej. Nowy zakład zostanie wyposażony w maszyny i linie produkcyjne do druku na tekstyliach i PCV.

Fabryka Flag Linea jest jednym z największych w Europie producentów flag, banerów i systemów wystawienniczych. W strefie ekonomicznej firma działa od 2005 r. na terenie o powierzchni 0,4 ha, który ze względu na skalę produkcji jest już zbyt mały. Nowy zakład ma być ponad dwa i pół raza większy od funkcjonującego obecnie.

Wchodząc w 2005 r. do strefy Linea deklarowała zatrudnienie na poziomie 25 osób. Dziś fabryka ma 108 pracowników.
Linie produkcyjne fabryki dziennie opuszcza do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych flag i bannerów. Większość produkcji trafia na eksport do 18 państw w Europie.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.