Ewolucja Specjalnych Stref Ekonomicznych

Specjalne Strefy Ekonomiczne po 20 latach działalności przechodzą ewolucję. Dzisiaj SSE zmieniają się z podmiotu udzielającego pomocy publicznej w stronę „land developera” inwestującego w grunty.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ewolucja Specjalnych Stref Ekonomicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

15 kwi 2015 11:04


Tym samym spełniają ważną misję przyciągania inwestorów na rynek polski i wspierania ich działań - komentują eksperci JLL.

Specjalne Strefy Ekonomiczne to 14 wyodrębnionych obszarów w Polsce. W każdym z tych obszarów inwestorzy mogą działać na wyjątkowych zasadach. Jak pisze Magazyny.pl inwestorzy mogą liczyć między innymi na zwolnienia z podatku dochodowego i od nieruchomości przez pierwszych kilka lat.

Jeszcze kilka lat temu SSE mogły zaoferować inwertorowi bardzo wysokie poziomy pomocy publicznej. W ciągu ostatniego półrocza obowiązywania podwyższonych poziomów pomocy publicznej wydano 438 zezwoleń na działalność w strefach. To o ponad 70 proc. więcej niż w analogicznym czasie w 2013 roku - informuje Magazyny.pl.

W zeszłym roku, 1 lipca zaczął się nowy etap w „życiu” specjalnych stref ekonomicznych. Zgodnie z nowymi zasadami obowiązują teraz nowe, niższe limity pomocy publicznej.

Jako jedyne, swoje przywileje zachowały regiony na ścianie wschodniej. Na zwrot kosztów kwalifikowanych do 50 proc. mogą liczyć inwestorzy w województwach lubelskim, podlaskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.