Energoprojekt-Katowice przyjął byłych pracowników Polimeksu

Energoprojekt-Katowice szacuje, że spółka zamknęła 2013 r. przychodami na poziomie ok. 112 mln zł i spodziewa się wzrostu sprzedaży w 2014 r. - poinformował portal wnp.pl Andrzej Kowalski, prezes firmy. Podkreślił, że spółka zwiększa zatrudnienie, m.in. dzięki przyjęciu byłych pracowników z grupy Polimeksu-Mostostalu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Energoprojekt-Katowice przyjął byłych pracowników Polimeksu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)

wnp.pl

21 lut 2014 11:52


Kowalski poinformował, że z szacunkowych danych (przed zakończeniem badania bilansu) wynika, iż spółka odnotowała w 2013 r. ok. 112 mln zł przychodów, a EBITDA wyniosła ok. 10 mln zł.

Prezes dodał, że spółka zakłada w 2014 r. przychody w wysokości ok. 126 mln zł, a EBITDA ma wynieść ok. 11 mln zł.

Aktualna wartość portfela zleceń Energoprojektu-Katowice na 2014 r. wynosi ok. 95 mln zł. Natomiast portfel spółki na 2015 r. jest wypełniony w ok. 33 proc.

Kowalski podkreślił, że w 2013 r. firma zwiększyła zatrudnienie do 400 pracowników, a na przełomie minionego i obecnego roku - do ok. 460 osób.

- W ten sposób zwiększyliśmy naszą elastyczność w stosunku do wymagań, przede wszystkim terminowych, naszych klientów. Dysponujemy też odpowiednią rezerwą w postaci sprawdzonych firm podwykonawczych - wskazał Kowalski.

Najliczniejszą część osób, która dołączyła do załogi Energoprojektu-Katowice, stanowią byli pracownicy grupy Polimeksu-Mostostalu, w tym Centrum Projektowego Polimex-Mostostal, które na początku listopada 2013 r. złożyło wniosek o upadłość likwidacyjną.

Pod koniec stycznia 2014 r. sąd oddalił ten wniosek z uwagi na brak wystarczającego majątku potrzebnego do przeprowadzenia postępowania upadłościowego.

Energoprojekt-Katowice przyjął 22 byłych pracowników CPPM- wśród nich m.in. budowlańców, mechaników, elektryków oraz specjalistów w zakresie inżynierii i ochrony środowiska.

Natomiast na bazie zespołu inżynierskiego Mostostalu Siedlce powstała zamiejscowa pracownia konstrukcyjna, którą tworzą 24 osoby. Jej zadaniem jest m.in. opracowywanie dokumentacji warsztatowej konstrukcji stalowej bloku 1075 MW w Kozienicach.

Energoprojekt-Katowice jest liderem konsorcjum projektowego dla części budowlanej, konstrukcyjnej oraz instalacyjnej bloku w Kozienicach na zlecenie Polimeksu-Mostostalu.

Skład konsorcjum uzupełnia Energoprojekt Warszawa. W jego skład, do złożenia wniosku o upadłość, wchodziło też CPPM.

Zamiejscowa pracownia w Siedlcach pozyskała też ostatnio nowy kontrakt - wykona projekt konstrukcji stalowej dla nowej fabryki na Białorusi.

Wśród największych klientów Energoprojektu-Katowice znajduje się obecnie jeszcze m.in. SNC-Lavalin Polska (bloki gazowe 463 MW we Włocławku oraz 370 MW Taszkiencie).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.