Elples, Modern-Expo i Pol-Skone z pozwoleniem na działalność w SSE w Lublinie

Trzy kolejne firmy - Elples, Modern-Expo i Pol-Skone - otrzymały pozwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej w Lublinie. Funkcjonują w niej już w sumie 33 firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Elples, Modern-Expo i Pol-Skone z pozwoleniem na działalność w SSE w Lublinie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

28 maj 2015 12:42


Teren strefy jest już prawie w całości zagospodarowany; władze miasta planują jej zwiększenie.

Zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie otrzymały: specjalizująca się w produkcji opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego spółka Elples, producent wyposażenia handlowego Modern-Expo oraz producent drzwi i okien drewnianych - spółka Pol-Skone.

W strefie funkcjonują 33 firmy

Łukasz Goś z wydziału strategii i obsługi inwestorów urzędu miasta w Lublinie powiedział, że w strefie funkcjonuje teraz łącznie 33 inwestorów, z czego 28 - na podstawie zezwolenia ministra gospodarki, uprawniającego do korzystania z ulg podatkowych.

Czytaj też: Tysiące miejsc pracy dzięki strefom ekonomicznym

Elples planuje zainwestować blisko 25 mln zł oraz utworzyć minimum 36 nowych miejsc pracy. Modern-Expo planuje budowę zakładu, w którym będą wytwarzane elementy plastikowe stanowiące części wyposażenia sklepów, m.in. mebli i regałów. Inwestycja ta ma sięgnąć 18 mln zł; powstanie około 84 nowych miejsc pracy. Pol-Skone - jedna z największych w branży stolarki budowlanej - na zakupionej w strefie działce (3 ha) wybudować ma nowy zakład produkcyjny oraz magazyny. Informacja o wartości inwestycji Pol-Skone została przez spółkę zastrzeżona.

Strefa w Lublinie funkcjonuje od września 2007 r. jako podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Mielec. Obejmuje 116,5 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych. Zlokalizowana jest we wschodniej części Lublina, w pobliżu lotniska oraz północno-wschodniej obwodnicy miasta, w sąsiedztwie dwóch węzłów komunikacyjnych drogi ekspresowej S17.

Powstanie ponad tysiąc miejsc pracy

Wartość zadeklarowanych tu inwestycji to ponad 925 mln zł, co ma przynieść łącznie utworzenie ponad 1,2 tys. miejsc pracy.

Wartość dotychczas zrealizowanych inwestycji to prawie 562 mln zł. W firmach działających na terenie strefy pracuje obecnie prawie 1,8 tys. osób, z czego ok. 1,1 tys. to miejsca pracy nowo powstałe.

Zainteresowanie inwestorów strefą w Lublinie w ostatnich latach wzrosło. W 2012 r. na działalność w strefie zdecydowały się cztery firmy, a w 2013 r. - siedem. W pierwszym półroczu 2014 r. pozwolenie uzyskało pięć firm (w drugim półroczu ministerstwo gospodarki wstrzymało wydawanie pozwoleń), w 2015 r. dołączyło kolejne pięć.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.