Electrolux zatrudnia w świdnickiej fabryce

Świdnicki Electrolux w związku z rozwojem firmy rozpoczął rekrutację nowych pracowników do swojej fabryki. Obecnie poszukuje około 40 pracowników produkcyjnych, jednak za dwa miesiące planuje zatrudnić kolejnych kilkadziesiąt osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Electrolux zatrudnia w świdnickiej fabryce

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 kwi 2014 20:37


Jak powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux Sebastian Gulka, zwiększenie zatrudnienia wiąże się przede wszystkim z rozwojem produkcji i rozszerzeniem asortymentu produktów.

Na początku kwietnia 2014 roku firma otrzymała kolejne, już czwarte, zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Firma planuje zainwestować w Świdnicy aż 11 mln zł w rozbudowę magazynu wyrobów gotowych, co przełoży się na zatrudnienie kolejnych 30 pracowników w jeszcze w 2014 roku. Rozbudowa magazynu umożliwi dalszy rozwój produkcji.

"Czwarte zezwolenie dla jednego inwestora nie często się zdarza. Szwedzki koncern jest jedną z najbardziej stabilnych i solidnych firm, która świetnie wpasowała się w lokalne środowisko" - powiedziała prezes WSSE "Invest-Park" Barbara Kaśnikowska.

Według prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka, decyzja firmy Electrolux o rozpoczęciu przed laty działalności w Świdnicy, zachęciła innych przedsiębiorców.

"Dalszy rozwój firmy pokazuje, że nasze miasto sprawdziło się jako miejsce sprzyjające inwestycjom. Świadczą o tym również fakt, że choć początkowo koncern deklarował za zatrudnienie w Świdnicy 400 osób, firma przeskoczyła liczbę 1 tys. pracowników" - dodał Murdzek.

Electrolux to jeden z największych pracodawców w Świdnicy. Obecnie zatrudnia 1 tys. osób, głównie mieszkańców Świdnicy i okolic. Produkcja ruszyła tutaj w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki wolnostojące i oraz piekarniki do zabudowy.

Fabryka Electrolux w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który firma zbudowała od podstaw w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park".

W sumie nakłady inwestycyjne firm, które się ulokowały w podstrefie Świdnica WSSE "Invest-Park", przekroczyły 1 mld zł. Natomiast pracę znalazło ok. 2,6 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.