EEC 2016: Inwestorzy mają problem z rozpoznaniem rynku pracownika

0 0
EEC 2016: Inwestorzy mają problem z rozpoznaniem rynku pracownika
Polska zmieniła się jeśli chodzi o potrzeby rynku pracy (fot.PTWP)

Nie tylko pracownicy nie umieli dostosować swych kwalifikacji do potrzeb rynku pracy. Wielu inwestorów w Polsce w ostatnich latach popełniło liczne błędy.

Jak zauważa Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej w Work Service, inwestorom nie wystarczy już odpowiednio przygotowany grunt. - Zadają pytanie o jakość pracowników, dostęp do nich - twierdzi Misiak.

Wielu inwestorów w Polsce w ostatnich latach popełniło liczne błędy: - Amazon sam informował o problemach rekrutacyjnych – spodziewali się innego poziomu wynagrodzeń – mówi Misiak.

Jego zdaniem Polska zmieniła się jeśli chodzi o potrzeby rynku pracy. Od roku mamy rynek pracownika – coraz częściej dyktują warunki, cenę pracy.

- To z jednej strony pozytywne dla Polski, ale musimy zmieniać zdolność konkurencyjną – powinniśmy konkurować innowacyjnością, bo wartość polskiego pracownika dodana jest ciągle zbyt niska – uważa Misiak.

Kazimierz Karolczak, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, uważa, że rynek pracy jest zawsze w potrzebie.

Od dłuższego czasu odbywa się w Polsce dyskusja na temat kształcenia. – Dziś rzesze osób kończących edukację nie ma kwalifikacji odpowiadających potrzebom pracodawców. To kwestie systemowe, które należy rozwiązać – podkreśla Karolczak.

Artykuł powstał na podstawie panelu „Rynek pracy w potrzebie” odbywającego się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.