Edward Szlęk, prezes JSW: Praca również w soboty, ale na zasadzie dobrowolności

JSW wciąż walczy o płynność finansową. W środę (29 lipca) prezes spółki zapowiedział, że kopalnie Krupiński i Pniówek zostaną połączone. Został już podpisany nowy regulamin pracy - taki sam dla wszystkich kopalń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Edward Szlęk, prezes JSW: Praca również w soboty, ale na zasadzie dobrowolności

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

29 lip 2015 19:22


Mówiąc o rozwiązaniach mających poprawiać efektywność spółki i związanych z tym dotychczasowych negocjacjach ze związkami prezes zaznaczył, że został już uzgodniony i podpisany nowy regulamin pracy - taki sam dla wszystkich kopalń.

- Powoli zabieramy się za prace nad wspólnym regulaminem funduszu świadczeń socjalnych i układem zbiorowym pracy. Na razie prace idą bez zakłóceń - ocenił.

Wydobycie także w sobotę

Szlęk podtrzymał też wcześniejsze zapowiedzi dotyczące negocjacji ze związkami kwestii prowadzenia wydobycia cennego dla spółki najlepszego węgla koksowego z najefektywniejszych ścian także w soboty. Zaznaczył, że chodzi o pracę "na zasadzie dobrowolności, z jasno ustaloną stawką odpłatności za daną sobotę".

Przedmiotem negocjacji ma być m.in., "jak racjonalnie tę stawkę ustalić, żeby zachęcić ludzi, a jednocześnie nie połamać całego systemu dodatkowego wydobycia". Szlęk ocenił, że powinno udać się rozpocząć takie dodatkowe wydobycie od września.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.