www.portalsamorzadowy.pl

Dziedzic, Ruda Śląska: Tego, ile zarabiają pracownicy dyrekcji KW, nikt nam nie pokaże

0 0
Dziedzic, Ruda Śląska: Tego, ile zarabiają pracownicy dyrekcji KW, nikt nam nie pokaże
Grazyna Dziedzic. prezydent Rudy Śląskiej oskarża rząd za obecną sytuację w górnictwie/ Fot. arch. UM

- Miały być dobrowolne odejścia. Gdyby odejścia przeprowadzono w skali 14 kopalń i, dodam dobitnie - także w dyrekcji KW - to sytuacja byłaby inna - mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

- Podczas sobotnich (11 stycznia – przyp. red.) rozmów z prezesem usłyszałam, że w dyrekcji spółki nie będzie zwolnień. Na początku KW w administracji – tj. centrali KW - pracowało 230 osób, dziś jest 900. Do tego mają 3-letnie gwarancje zatrudnienia. A kopalń zrzeszonych w KW ubywa, to ja się pytam, ile osób ten górnik dołowy ma utrzymywać? Są równi i równiejsi? - mówi w rozmowie z PortalemSamorzadowym.pl Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

O przeludnieniu w administracji mówiono już w 2013 r., kiedy zarząd Kompanii Węglowej tworzył program restrukturyzacyjny KW. Nadwyżkę szacowano na 1020 osób. Wiceprezes KW, Piotr Rykala zaznaczał, że przerosty zatrudnienia w administracji są różne w poszczególnych kopalniach - są takie, gdzie jest to ok. 20 osób, ale i takie, gdzie skala potencjalnych zwolnień może sięgnąć ok. 100 osób.

Grażyna Dziedzic zwraca także uwagę, że kolosalne wynagrodzenia górników to mit, a wszystkich zainteresowanych zarobkami w kopalniach odsyła na swój profil na Facebooku - górnicy zamieszczają tam swoje paski z wypłat.

- To nie są żadne kokosy. Ale tego ile zarabiają i na jakich warunkach pracownicy dyrekcji KW nikt nam nie pokaże - komentuje.

Prezydent Rudy Śląskiej oskarża rząd za obecną sytuację w górnictwie. - Dowiedziałam się z telewizji, że rudzka kopalnia Pokój jest przeznaczona do likwidacji. To w sytuacji, gdy miałam pisemne zapewnienie prezesa KW, że żadna kopalnia nie będzie zamknięta i nie będzie zwolnień. Miały być dobrowolne odejścia. Gdyby odejścia przeprowadzono w skali 14 kopalń i, dodam dobitnie - także w dyrekcji KW - to sytuacja byłaby inna - ocenia Dziedzic.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • A jak samorząd doi kopalnie to Pani nie powiedziała i dopiero jak może źródło wyschnąć to wielki raban. Prosze podać ile kopalnie zapłaciły podatków od nieruchomości, wyrobisk i innych i jakie są stawki.
  • Pani prezydent tez nie powie ile zarabia...

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.