Dwa polskie start-upy z obszaru "Internetu Rzeczy" wśród najlepszych w programie Challenge Up!

Dwa polskie start-upy znalazły się w gronie 12 najlepszych w zakończonej niedawno pierwszej edycji programu Challenge Up! - europejskiego akceleratora i inkubatora dla start-upów. Ma on wspierać rozwój produktów i usług z obszaru Internetu Rzeczy.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Dwa polskie start-upy z obszaru "Internetu Rzeczy" wśród najlepszych w programie Challenge Up!

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 gru 2015 12:33


12 najlepszych start-upów w ramach programu Challenge Up! zaprezentowało swoje rozwiązania na konferencji unBound Digital w Londynie. Rozwijają one technologie, które monitorują, regulują i udoskonalają systemy w wielu branżach, jak handel detaliczny, inteligentne domy, analityka czy służba zdrowia. Partnerami program są: Intel, Cisco i Deutsche Telekom.

Wśród 12 najlepszych młodych firm, które przez pół roku uczestniczyły w programie, znalazły się dwie polskie. Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Start-up OORT opracował technologią, która umożliwia stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny. Technologia OORT czeka obecnie na opatentowanie.

Najlepsze młode firmy wyłoniono na podstawie skuteczności w tworzeniu produktów i usług z obszaru Internetu Rzeczy i pokrewnych, takich jak rozwiązania inteligentne, big data oraz łączność. Partnerzy program przekazali uczestnikom wsparcie w zakresie coachingu i mentoringu, a także dostępu do swoich zasobów i sieci partnerów.

„Zainicjowaliśmy program Challenge Up!, by wspierać start-upy z pomysłami z dziedziny Internetu Rzeczy. Praca z tymi firmami, wspieranie ich rozwoju i pomaganie we wprowadzaniu rozwiązań na rynek przynosi korzyści obu stronom” - mówił Elias Drakopoulos, wiceprezes Deutsche Telekom.

Jak podkreślił, młode przedsiębiorstwa otrzymują unikalną wiedzę oraz dostęp do zasobów, które pomagają im się rozwijać. „Z drugiej strony my otrzymujemy cenne usługi i rozwiązania, które możemy zaoferować naszym klientom B2B. Sukces naszego przedsięwzięcia pokazuje, jak ważne jest zbudowanie odpowiedniego ekosystemu niezbędnego dla rozwoju innowacji” – podkreślił Drakopoulos.

Wśród innych wyróżnionych start-upów jest m.in. Senic, pracujący nad inteligentnymi urządzeniami, który zainicjował wspólny projekt inteligentnego biura, poprzez zintegrowanie własnego kontrolera Nuimo z opartymi na układach Intela komputerami oraz z systemem wideokonferencyjnym Cisco TelePresence. Produkt Senic zostanie zintegrowany z platformą Deutsche Telekom Qivicon dla inteligentnego domu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

REKLAMA