Drutex rusza z inwestycją i zwiększy załogę

Drutex rozpoczął budowę drugiego etapu Europejskiego Centrum Stolarki. Dzięki inwestycji spółka zwiększy zatrudnienie o kolejne kilkaset etatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Drutex rusza z inwestycją i zwiększy załogę

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (TE)

wnp.pl

8 kwi 2015 11:32


Nowy obiekt o powierzchni ponad 25 tys. m kw. powstanie kosztem ok. 100 mln zł.

Jak przypomniał Drutex, pierwsza część obiektu produkcyjnego, czyli ponad 30 tys. m kw. wraz z infrastrukturą, została oddana do użytku w październiku 2014 r.

- Etap drugi obejmie budowę pozostałej części hali i w związku z tym będzie łatwiejszy pod względem architektonicznym i technicznym, jako że cała niezbędna infrastruktura i układ komunikacyjny jest już gotowy - wskazał Drutex.

Po zakończeniu inwestycji firma łącznie będzie miała do dyspozycji powierzchnię użytkową ponad 91 tys. m kw., rozciągającą się na powierzchni 35 ha. Firma realizuje i nadzoruje inwestycję bez zaangażowania generalnego wykonawcy.

W nowym kompleksie znajdować się będą maszyny i urządzenia do produkcji stolarki z PVC, okleinowania profili, wytwarzania rolet oraz szyb zespolonych.

Ponadto zostanie tam przeniesiona produkcja z innych hal celem optymalizacji procesów produkcyjnych. Na tym etapie budowy zostaną oddane do użytku również nowe pomieszczenia socjalno-biurowe.

Drutex podał, że dzięki inwestycji zwiększy zatrudnienie o kilkaset osób. Obecnie firma zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. Zakończenie budowy nowej hali produkcyjnej ma nastąpić z końcem 2015 r.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.