Dolny Śląsk: setne zezwolenie w kamiennogórskiej strefie

0 0

Nowoczesna linia technologiczna, hala magazynowa i łącznik logistyczny: inwestycję o takiej skali zrealizuje w ciągu najbliższych pięciu lat WEPA Professional w Piechowicach, na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

Iwona Krawczyk, prezes strefy wręczyła inwestorowi zezwolenie 6 września, w Dniu Papiernika.

- Planowana reinwestycja w wysokości 54 mln zł daje gwarancję utrzymania 340 miejsc pracy, wiąże się z koniecznością utworzenia co najmniej 15 nowych etatów, wdraża innowacyjne technologie na rynku papierniczym - mówi prezes SSEMP S.A. w Kamiennej Górze, Iwona Krawczyk.

WEPA Professional S. A. funkcjonuje w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w podstrefie Piechowice. Jej historia sięga XVII wieku, wówczas w zakładzie m.in. czerpano papier. Po 1945 roku piechowicka fabryka działała w strukturach Karkonoskich Zakładów Papierniczych, a od 1992 roku jako samodzielny zakład.

Rok 2006 był przełomowy w historii piechowickiej fabryki. Spółka pozyskała inwestora strategicznego - grupę WEPA. Od lat jest znaczącym na rynku producentem wyrobów higienicznych i jednocześnie największą firmą rodzinną w europejskim przemyśle papierniczym.

Procedurę wydania zezwolenia przeprowadzono w ekspresowym tempie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt wydłużenia czasu funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych do 2026 roku.

- W przeciągu kilku lat, przy racjonalnym zarządzaniu, polska gospodarka jest w stanie wyprzedzić gospodarkę włoską - uważa wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Jak deklaruje wicepremier Piechociński, także w ciągu najbliższych lat zostanie podwojona ilość podstref specjalnych stref ekonomicznych, w tym w kamiennogórskiej.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.