Dobrze działające przedsiębiorstwo to wspólny interes pracodawcy i pracowników

Reprezentanci pracodawców i pracowników podejmą wspólne działania na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce oraz poprawy warunków pracy i płac pracowników. W środę 26 lutego w Katowicach zostanie podpisane porozumienie partnerskie w tej sprawie pomiędzy śląsko-dąbrowską Solidarnością a Federacją Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobrze działające przedsiębiorstwo to wspólny interes pracodawcy i pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

26 lut 2014 9:23


- Stereotyp głosi, że interesy pracodawców i pracowników są z gruntu sprzeczne. To szkodliwy stereotyp. Dobrze działające przedsiębiorstwo, które się rozwija, przynosi zyski i sprawiedliwie dzieli się tymi zyskami, to wspólny interes pracodawcy i pracowników – mówi Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Przypomina, że półtora roku temu śląsko-dąbrowska Solidarność wspólnie z pracodawcami hutnictwa podjęła działania na rzecz zmian w ustawie o VAT na wyroby stalowe i przyniosło to sukces.

- To był dobry przykład współpracy, ale dotyczył tylko jednego obszaru. Potrzebne są zmiany systemowe. Aby przedsiębiorstwo mogło dobrze działać, z korzyścią dla przedsiębiorców i pracowników, potrzebne są odpowiednio skonstruowane ramy prawno-gospodarcze. Obecny system gospodarczo-polityczny nie sprzyja, a wręcz przeszkadza w prawidłowym funkcjonowania polskich przedsiębiorstw i to chcemy wspólnie zmienić – mówi Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Cały artykuł czytaj tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.