wnp.pl

Czy dojdzie do połączenia KW, KHW i Węglokoksu?

0 0
Czy dojdzie do połączenia KW, KHW i Węglokoksu?
fot. Adampach (Creative Commons)

Nadal nie wiadomo, czy będzie realizowana koncepcja zgłoszona przez górnicze związki zawodowe, by połączyć Kompanię Węglową, Katowicki Holding Węglowy i Węglokoks.

W poniedziałek 1 września w Warszawie, w Ministerstwie Gospodarki, ma obradować międzyresortowy zespół ds. funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego, kierowany przez wiceministra gospodarki Jerzego Pietrewicza.

Czytaj też: Związkowcy nie chcą naprawy KW kosztem pracowników

- Nic nie wskazuje na to, by doszło w trakcie tego spotkania do dyskusji na temat połączenia Kompanii Węglowej, Katowickiego Holdingu Węglowego i Węglokoksu - mówi jeden z liderów związkowych. - Program obrad przewiduje między innymi dyskusję o relacjach cenowych między górnictwem i energetyką. Na razie o naszym spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem też się nie mówi. Z tego, co wiem, to były dyskusje nad sposobami finansowania takiego nowego tworu, który miałby powstać w wyniku tego połączenia. Sądzę, że strona rządowa będzie się jeszcze przez jakiś czas tym tematem zajmować - podsumowuje nasz rozmówca.

Z kolei w piątek 29 sierpnia w Katowicach ma się odbyć spotkanie dotyczące projektu strategii dla górnictwa do roku 2027.

Jeżeli do połączenia KW, KHW i Węglokoksu nie dojdzie, to będziemy mieli do czynienia z indywidualną restrukturyzacją spółek.

Jednakże zanosi się tu na spore zawirowania. Jak wiadomo związkowcy ostro skrytykowali założenia projektu Planu Naprawczego Kompanii Węglowej na lata 2014-2020 przedstawionego przez zarząd spółki.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.