Czy były prezes PGNiG Bogusław Marzec wróci do zarządu?

Pełny skład zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa mamy poznać w przyszłym kwartale. Jednak już teraz typowani są kandydaci do zajęcia wolnych stanowisk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy były prezes PGNiG Bogusław Marzec wróci do zarządu?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

16 gru 2015 9:39


Podczas posiedzenia rady nadzorczej PGNiG doszło w spółce do rewolucji kadrowej. Rada odwołała Mariusza Zawiszę ze stanowiska prezesa zarządu oraz Zbigniewa Skrzypkiewicza i Jarosława Bauca ze stanowisk wiceprezesów zarządu. Dotychczasowy członek rady Piotr Woźniak został pełniącym obowiązki prezesa firmy.

Efekt zmian to sytuacja, w której w skład zarządu wchodzą dwie osoby. Oprócz Woźniaka to także wiceprezes Waldemar Wójcik, pełniący tę funkcję z wyboru załogi.

Nie ulega jednak wątpliwości, że dwuosobowy zarząd to zbyt mało aby kierować tak dużą firmą jak PGNiG. Stąd jeszcze tego samego dnia skromny liczebnie zarząd PGNiG powołał prokurentów. Zostali nimi Bogusław Marzec, Janusz Kowalski i Maciej Woźniak.

W spółce pojawiają się spekulacje, że zarząd ma liczyć więcej członków niż dotychczas. Najlepiej znaną osobą spośród prokurentów jest Bogusław Marzec, w przeszłości był on już bowiem prezesem PGNiG.

Dobrze znaną postacią jest także Janusz Kowalski, w przeszłości m.in. członek rady nadzorczej Operatora Logistycznego Paliw Płynnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.