Częstochowa czeka na decyzje Ikei

Jak informuje Gazeta.pl. w lipcu br. Ikea podpisała z miastem aneks do umowy o współfinansowaniu miejskiej inwestycji drogowej. Częstochowianie obawiają się jednak zmiany decyzji koncernu, w związku ze zmianami personalnymi w firmie i zapowiedziami nowej koncepcji rozwoju tej sieci.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Częstochowa czeka na decyzje Ikei

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl/Gazeta.pl

11 wrz 2013 15:50


Szefem koncernu od 1. września 2013 r. jest Peter Agnefjäll, który w pierwszym wywiadzie dla Financial Times zapowiedział, że Ikea zmienia strategię i będzie teraz bardziej skupiać się na rozwój już istniejących sklepów niż na rozszerzaniu sieci.

Władze Częstochowy czekają teraz niecierpliwie na decyzję koncernu, co do zapowiadanej wcześniej w tym mieście inwestycji. Nowa placówka Ikei gwarantowałaby bowiem nowe miejsca pracy.


Rzecznik magistratu Włodzimierz Tutaj w rozmowie z Gazetą tłumaczy, że  Ikea zaangażowała się już wykup gruntów, a w lipcu br. zobowiązała się przekazać miastu 15,2 mln zł  na budowę kolejnego odcinka tzw. korytarza północnego.

Sprawa powinna rozstzrygnąć się w drugiej połowie września tego roku, kiedy finalizowany będzie zakup gruntów dla koncernu za prawie 11 mln zł.

Z nieoficjalnych informaji, jakie uzyskała Gazeta.pl wynika, że w przyszłym roku Ikea planuje budowę dróg wokół kompleksu, a sam kompleks miałby powstać w 2015 roku

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.