CVC podpisało umowę na zakup PKP Energetyka

CVC Capital Partners (CVC), ogłosił podpisanie umowy na zakup PKP Energetyka, spółki energetycznej będącej częścią Grupy PKP. Wartość transakcji wynosi 1,965 mln PLN (około 477 mln Euro).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CVC podpisało umowę na zakup PKP Energetyka

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

23 lip 2015 10:58


- Cieszymy się z pierwszej bezpośredniej inwestycji w Polsce. Wiele naszych spółek działa od dawna na polskim rynku, ale liczymy, że ta inwestycja przyczyni sie do rozwoju naszej obecności w kolejnych latach. Będziemy pracować z zarządem i pracownikami PKP Energetyka wspierając ich w realizacji wieloletniego programu inwestycyjnego. Naszym celem jest zapewnienie rozwoju spółki, który umożliwi jej prowadzenie działalności na równi z najlepszymi operatorami na świecie – mówi István Szőke, partner w CVC.

Jak podkreślono, zaproponowana wartość przedsiębiorstwa opiewa na 1 965 mln zł co, po korekcie o wartość długu netto spółki, daje cenę na poziomie 1 410 mln zł.

Transakcja wymaga uzyskania zgód regulacyjnych i korporacyjnych. Jej zamknięcie spodziewane jest w III kwartale 2015 roku. Unicredit pełnił funkcje doradcy finansowego CVC, a CMS Cameron McKenna – doradcy prawnego.

Sprzeciw wobec prywatyzacji PKP Energetyka wyrażali posłowie PiS i SLD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

bart 2015-08-02 08:43:36

Bardzo dobry ruch, gratuluje decyzji.