Chipita Poland rozbuduje zakład w ŁSSE i zatrudni pracowników

6
Chipita Poland rozbuduje zakład w ŁSSE i zatrudni pracowników fot.chipita.com
Chipita Poland otrzymała drugie zezwolenie na działalność w tomaszowskiej podstrefie ŁSSE. Chce tam rozbudować swój zakład.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chipita Poland rozbuduje zakład w ŁSSE i zatrudni pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

30 cze 2015 13:43


Firma Chipita Poland - producent przekąsek i wyrobów cukierniczych - chce rozbudować swój zakład na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

- Chipita Poland otrzymała drugie już zezwolenie na działalność w tomaszowskiej podstrefie ŁSSE - powiedział rzecznik Strefy Marcin Kwintkiewicz.

Firma zamierza kompleksowo rozbudować swój zakład w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych oraz dywersyfikacji produkcji. Spółka zamierza - do końca marca 2017 r. - zainwestować co najmniej 64 mln zł i zatrudnić przynajmniej 50 nowych pracowników.

Łącznie firma będzie zatrudniać 468 pracowników

Zobowiązała się też utrzymać zatrudnienie na terenie Łódzkiej Strefy na poziomie łącznie 468 pracowników przez okres trzech lat.

Chipita Poland działa na polskim rynku producentów produktów spożywczych od 1998 r. Produkuje i sprzedaje przekąski (w opakowaniach) na bazie mąki oraz wyroby cukiernicze z czekoladą.

To piąta firma, która otrzymała w tym roku zezwolenie na działalność w ŁSSE. Łącznie zadeklarowały one nakłady inwestycyjne w wysokości 221 mln zł, zatrudnienie 184 nowych pracowników oraz utrzymanie w sumie 839 miejsc pracy.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 18 lat istnienia Strefa wydała 278 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje warte ponad 12,7 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 32 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w Łódzkiej SSE to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT/BPO oraz opakowań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.