wnp.pl

By pracowało się bezpieczniej. BASF wie, jak to zrobić

0 0
By pracowało się bezpieczniej. BASF wie, jak to zrobić

Miniony rok był kolejnym, w którym niemiecki koncern chemiczny BASF zanotował spadek liczby wypadków. Firma ma też ambitne plany co do spadku ilości chorób zawodowych u swoich pracowników.

Plan koncernu zakłada ograniczenia wypadków w pracy o 80 proc. do roku 2020 (w porównaniu z rokiem 2002). W roku 2012 w zakładach BASF odnotowano 1,7 wypadków w pracy na milion godzin pracy (2011: 1,9). W porównaniu z rokiem 2002 wskaźnik wypadków powodujących tymczasową utratę zdolności do pracy obniżył się o 48 PROC. (2011: minus 42 PROC.).

Firma stara się promować i monitoruje bezpieczeństwo pracy poprzez ocenę ryzyka, regulaminy bezpieczeństwa, seminaria i audyty. Przykładowo ponad połowa wszystkich pracowników BASF z ponad 400 zakładów wzięła udział w globalnej inicjatywie odnośnie bezpieczeństwa, uczestniczyła w warsztatach i omawiała temat bezpieczeństwa.

Innym ważnym wskaźnikiem dla kierownictwa BASF jest „Health Performance Index" (HPI). Służy on do pomiaru wyników w zakresie ochrony zdrowia. Wskaźnik obejmuje dane dotyczące potwierdzonych przypadków chorób zawodowych, planowania medycyny ratunkowej, pierwszą pomoc, działania zapobiegawcze i promowanie zdrowego trybu życia. Maksymalna wartość wynosi 1,0; celem BASF jest osiągnięcie rocznej wartości powyżej 0,9. W 2012 roku HPI wyniósł 0,89.

Również w zakresie działań dotyczących bezpieczeństwa produktów BASF wyznaczył sobie dobrowolny cel. Do 2020 roku firma dokona przeglądu oceny ryzyka dla wszystkich produktów sprzedawanych na świecie w ilości powyżej 1 tony rocznie. W ubiegłym roku cel ten zrealizowano już w 45 proc. (2011: 30 proc.).

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.