Browar Namysłów inwestuje. Będą nowe miejsca pracy

Browar Namysłów (Opolskie) kupił nieczynny browar w Braniewie (Warmińsko-mazurskie) - poinformowała w piątek namysłowska spółka. W zakładzie w Braniewie pracę ma znaleźć od 50 do 80 osób. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy tam produkcja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Browar Namysłów inwestuje. Będą nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 lut 2014 18:08


Informację prasową o sfinalizowaniu zakupu namysłowski browar przesłał w piątek. Prezes Browaru Namysłów Czesław Wojciech Szczepaniak w rozmowie z PAP dodał, że transakcję już sfinalizowano. Nie chciał zdradzić, ile kosztował browar w Braniewie.

W informacji zastrzeżono, że do czasu uruchomienia produkcji zarząd namysłowskiej spółki nie będzie ujawniał swoich planów.

W październiku ub. roku przedstawiciele Browaru Namysłów podpisali z właścicielem nieczynnego browaru w Braniewie list intencyjny dotyczący możliwości dzierżawienia braniewskiego browaru. Rozmowy miały potrwać do Bożego Narodzenia.

Tradycja warzenia piwa w Braniewie sięga XVI wieku. Kupiony przez namysłowską spółkę browar nie produkuje jednak piwa od 2008 roku. W latach 90. XX wieku produkowano tu m.in. piwo EB (browar działał wówczas pod nazwą Elbrewery). Od 2006 roku właścicielem browaru była prywatna osoba - elbląski przedsiębiorca. W ostatnich latach w Braniewie produkowano dwa gatunki piwa, ale nie zyskały one popularności i w 2008 roku wstrzymano produkcję.

Browar Namysłów (woj. opolskie) jest jednym z najstarszych browarów w Polsce. Jego historia sięga XIV wieku. Pierwsza odnotowana wzmianka o nim pochodzi z roku 1321. Biuro i zakład produkcyjny spółki, która w obecnym kształcie działa od 1999 roku, znajdują się dziś tylko w Namysłowie. Zakład zatrudnia ok. 200 osób. Produkuje piwa takich marek jak Namysłów Pils, Zamkowe czy Złoty Denar.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.