Brexit, skutki, Kerber: Branża motoryzacyjna i energetyczna szczególnie ucierpi na Brexicie

• Związek Przemysłu Niemieckiego BDI uznał decyzję o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE za polityczne i ekonomiczne osłabienie Niemiec i całej Wspólnoty.
• Zdaniem BDI UE musi stać się bardziej konkurencyjna i bardziej atrakcyjna dla obywateli
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brexit, skutki, Kerber: Branża motoryzacyjna i energetyczna szczególnie ucierpi na Brexicie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

24 cze 2016 11:50


"Wynik referendum jest dla Europejczyków dzwonkiem alarmowym, przypominającym nam o tym, że UE musi stać się bardziej konkurencyjna" - powiedział w Berlinie prezes BDI Markus Kerber. "Decyzja Brytyjczyków osłabia Zjednoczone Królestwo, Unię Europejską i Niemcy zarówno politycznie, jak i gospodarczo" - zaznaczył niemiecki przedsiębiorca.

Kerber ostrzegł, że utrata dostępu do rynku wewnętrznego "mocno uderzy" zarówno w gospodarkę brytyjską, jak i w niemieckie firmy działające na terenie Wielkiej Brytanii. "Spodziewamy się w najbliższych miesiącach istotnego spadku obrotów z Brytyjczykami" - oświadczył szef BDI. Jego zdaniem szczególnie ucierpią branże motoryzacyjna i energetyczna. W niemieckich firmach w Wielkiej Brytanii pracuje 400 tys. osób, których status po Brexicie jest niejasny.

Czytaj też: Brexit: Co z Polakami pracującymi w Wielkiej Brytanii?

Kerber wezwał kraje UE do zwartości i do wykazania woli współpracy. "Bruksela, Paryż i Berlin muszą działać wspólnie, by wzmocnić UE i uczynić ją bardziej atrakcyjną dla obywateli" - podkreślił Kerber.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.