Brembo buduje zakład w Chinach. Da pracę 450 osobom

• Za kilka dni ruszy budowa nowego zakładu Brembo w Chinach.
• Produkcja ma się rozpocząć w roku 2018.
• Po osiągnięciu pełni mocy produkcyjnych zakład będzie zatrudniał 450 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brembo buduje zakład w Chinach. Da pracę 450 osobom

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

28 lip 2016 18:19


Budowa zakładu produkującego aluminiowe zaciski ma być ukończona w końcu 2017 roku. Zakład, który ma zająć 40 tys. mkw, stanie obok należącego do Brembo zakładu produkcji tarcz hamulcowych.

Według Brembo ma przodować pod względem integracji i automatyzacji. Będzie miał zdolność odlewania na poziomie 15 000 ton i całkowitą zdolność produkcyjną ponad 2 mln sztuk. Wyroby będą dostarczane do chińskich fabryk samochodów producentów europejskich, azjatyckich i amerykańskich.

W ciągu trzech lat koncern ma zainwestować w zakład 100 mln euro. Po osiągnięciu pełni mocy produkcyjnych zakład będzie zatrudniał 450 osób i doda do obrotów grupy 100 mln euro rocznie.

- Zaledwie dwa miesiące po sfinalizowaniu transkacji nabycia 66 proc. udziałów Asimco Meilian Braking Systems, nowa chińska fabryka jest kolejnym, namacalnym dowodem naszej determinacji na drodze do rozwoju na tym strategicznym rynku, jak również bycia topowym graczem także w tym regionie geograficznym. Dzięki doświadczeniu zespołu Brembo, który zakończył budowę zakładów m.in. w Homer w USA oraz w Escobedo w Meksyku – będą one otwarte do końca 2016 roku – fabryka w Nanjing będzie ukończona w rekordowym tempie i stanie się centrum doskonałości pod względem procesu innowacji i integracji pionowej - powiedział Alberto Bombassei, prezydent Brembo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.