Branża farb i rozpuszczalników, praca: Zmiany w prawie energetycznym doprowadzą do zwolnień?

Ostatnie zmiany w prawie energetycznym miały zmniejszyć szarą strefę w branży paliwowej. Jednak nieprecyzyjna nowelizacja może rykoszetem uderzyć w branżę farb, lakierów i rozpuszczalników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża farb i rozpuszczalników, praca: Zmiany w prawie energetycznym doprowadzą do zwolnień?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

31 sie 2016 8:14


W przepisach, które będą przyjęte, miałaby się - według informacji uzyskanych przez gazetę - pojawić taka definicja paliw ciekłych, która obejmie też substancje wykorzystywane do produkcji farb i lakierów – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Zgodnie z planowaną nowelizacją "minister energetyki powinien wskazać w rozporządzeniu dokładny katalog substancji objętych koncesją" - pisze "DGP". "Jeżeli nie wyłączy tych, które nie są używane do napędu lub w celach opałowych, o koncesję będą musieli występować również producenci rozpuszczalników" - dodaje.

Jak powiedział dziennikowi Janusz Naglik - rektor zarządzający Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów, konieczność starania się o koncesję przez producentów farb i rozpuszczalników może sprawić, że "pracę stracą setki pracowników, rynek przejmą duże koncerny zagraniczne, a ceny wzrosną".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.