Bosch przejmuje FagorMastercook. Zatrudni 500 osób

Przedwstępną umowę na kupno będącej w upadłości wrocławskiej fabryki sprzętu AGD FagorMastercook podpisał w piątek we Wrocławiu pełnomocnik firmy BSH Bosch Siemens. Kupujący oprócz 90 mln zł zadeklarował dodatkowe 5 mln zł na odprawy dla załogi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bosch przejmuje FagorMastercook. Zatrudni 500 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 kwi 2015 21:31


Jak powiedział PAP pełnomocnik firmy BSH Bosch Siemens Marcin Dudarski, dodatkowe 5 mln zł mają być przeznaczone tylko na odprawy dla zwalnianych pracowników.

"W umowie zapisaliśmy, że za fabrykę zapłacimy 90 mln zł oraz zadeklarowaliśmy, że uruchomimy ponownie produkcję we Wrocławiu i zatrudnimy wówczas co najmniej 500 osób. Nastąpi to za około 18 miesięcy" - dodał Dudarski.

Wrocławski sąd gospodarczy odsunął we wtorek syndyk Teresę Kalisz od postępowania związanego ze sprzedażą fabryki i ukarał ją grzywną. Sąd jednocześnie wyznaczył zastępcę syndyka Annę Łukaszun, która miała doprowadzić do sprzedaży fabryki firmie BSH Bosch Siemens i w piątek podpisała umowę w tej sprawie.

Syndyk Teresa Kalisz czterokrotnie odmówiła podpisania przedwstępnej umowy na sprzedaż, ponieważ uznała, że oferta kupna za 90 mln zł - złożona przez BSH Bosch Siemens - jest "skrajnie niekorzystna".

Czytaj też: Bosch zatrudni 12 tys. osób. Głównie inżynierów

W połowie grudnia 2014 r. rada wierzycieli FagorMastercook jednogłośnie zgodziła się na sprzedaż zakładów za 90 mln zł. BSH zadeklarował wówczas, że zainwestuje kolejne 120 mln zł; zadeklarował pracę docelowo dla ok. 300 osób. W lutym szef BSH zapowiedział, że umowa kupna jest aktualna tylko do 17 kwietnia 2015 r.

We wtorek chiński producent sprzętu AGD, firma Haier, poinformowała w komunikacie prasowym, że złożyła ofertę kupna wrocławskiej fabryki FagorMastercook. "Otrzymałam taką ofertę, jednak należy to traktować raczej jako list intencyjny, ponieważ nie ma tu wszystkich niezbędnych dokumentów oraz nie zostało wpłacone wadium" - mówiła wówczas PAP Kalisz.

Syndyk pod koniec stycznia rozpoczęła w fabryce FagorMastercook procedurę zwolnień grupowych. W zakładach pracuje ponad 800 osób i tylko do końca kwietnia będzie trwała produkcja na zlecenie algierskiej firmy Cevital. Złożyła ona zamówienie na produkcję kuchenek, okapów kuchennych oraz pralek - o wartości 86 mln zł. Po wykonaniu zamówienia zwolnieni zostaną wszyscy pracownicy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.