Bomba w kopalni Rudna

• W nocy ekipa nadzoru kopalni otrzymała informację o niebezpiecznym ładunku, który może się znajdować na terenie kopalni Rudna należącej do Polskiej Miedzi.
• Około trzystu pracowników nie zostało wpuszczonych do zakładu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bomba w kopalni Rudna

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

7 kwi 2016 9:43


– Około 3 w nocy dyspozytor z Rudnej dostał telefon z informacją, że na szybie R1 znajduje się bomba. Ogłoszono alarm i ewakuowano wszystkich pracowników. Pierwsza zmiana nie zjechała na dół. Nie wpuszczono też pracowników biurowca. W sumie około 300 osób nie może wykonywać swojej pracy. Czekamy na przyjazd pirotechników – mówi Anna Osadczuk z biura prasowego KGHM.

Publikujemy komunikat KGHM:

Dziś o godzinie 2.57 dyspozytor Zakładów Górniczych Rudna otrzymał informację, że w szybie R-1 jest bomba. Po krótkiej analizie zdecydowano o wszczęciu alarmu bombowego. Zostały poinformowane wszystkie służby alarmowe.

Pracownicy pracujący w szybie R-1 zostali wywiezieni na powierzchnię szybem R-3, natomiast pracownicy, którzy teraz przyjeżdżają na pierwszą zmianę nie są wpuszczani na zakład. Podobnie jak pracownicy biurowca. Jak poinformował dyrektor zakładu Krzysztof Porębski, w sumie dotyczy to 300 osób.

Obecnie służby kopalni oczekują na przyjazd techników.

Pirotechnicy pojawili się na miejscu dopiero parę godzin po alarmie. Około godziny 11.00 zaczęli sprawdzać czy w kopalni rzeczywiście jest bomba.

W pozostałych oddziałach kopalni nadal prowadzony jest fedrunek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.