BIZ: Jedna firma z PAIiIZ daje średnio 204 nowe miejsca pracy

• Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) od początku roku pozyskała 21 inwestorów. Ulokują oni w Polsce 210 mln euro i stworzą ponad 4,3 tys. nowych miejsc pracy.
• Średnio jedna firma zatrudni 204 osoby.
• Najnowsze projekty to centrum usług wspólnych w Łodzi i zakład komponentów dla silników lotniczych w Sędziszowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BIZ: Jedna firma z PAIiIZ daje średnio 204 nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

9 maj 2016 18:39


Od początku 2016 roku PAIiIZ pozyskała 21 inwestorów, którzy stworzą w Polsce ponad 4,3 tys. nowych miejsc pracy. Wychodzi więc na to, że każda z firm zatrudni średnio 204 osoby.

- Nowe inwestycje to projekt Flint Group, który w Łodzi stworzy centrum usług wspólnych oraz francuskiego koncernu Hispano Suiza, który w Sędziszowie buduje zakład komponentów dla silników lotniczych. Nowoczesne usługi dla biznesu oraz przemysł lotniczy, w których działają nowi inwestorzy, to obok sektora badawczo-rozwojowego najbardziej popularne branże w tym roku - poinformowała PAIiIZ.

Czytaj też: Powstanie tysiąc miejsc pracy dzięki projektom PAIiIZ

Wśród inwestycji, które są w obsługiwane przez agencję dominuje szeroko pojęty sektor usługowy (centra usług wspólnych, centra IT i BPO), motoryzacyjny, badawczo-rozwojowy i spożywczy. Pod względem pochodzenia kapitału, na liście obsługiwanych projektów dominują niezmiennie inwestorzy amerykańscy i niemieccy.

Obecnie PAIiIZ pracuje nad 183 projektami o łącznej wartości 3,7 mld euro, które mogą stworzyć 39,766 tys. nowych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.