Będzie praca przy modernizacji fabryki wełny mineralnej

0 0
Będzie praca przy modernizacji fabryki wełny mineralnej
fot. rockwool.pl

Szczecińska firma Prime Construction zmodernizuje fabrykę skalnej wełny w Cigacicach k. Zielonej Góry. Firma zapowiada, że przy robotach będzie współpracować z podwykonawcami z regionu.

Jak poinformowały służby prasowe przedsiębiorstwa, Prime Construction wygrała przetarg na modernizację fabryki Rockwool Polska, lidera w produkcji skalnej wełny - materiału izolacyjnego używanego w budownictwie. W unowocześnienie fabryki w Cigacicach właściciel chce zainwestować 280 mln zł. Kontrakt szczecińskiego wykonawcy opiewa na 40 mln zł.

Czytaj też: Kolejna fabryka Volkswagena w Polsce to nawet 10 tys. nowych miejsc pracy

Przy realizacji inwestycji będziemy współpracować ze szczecińskimi podwykonawcami, którzy łącznie zatrudniają ok. 150 osób. To szansa na rozwój dla wielu firm z regionu” - podkreśla prezes Prime Construction Artur Januchowski.

Szczecińska firma wykonywała już zlecenie dla fabryki warte ponad 100 mln zł. Wybudowała m.in. ogromny magazyn tzw. wysokiego składowania.

Czytaj też: Toyota zatrudni 350 osób do produkcji silnika do Aygo

Rockwool zainwestuje w modernizację fabryki w Cigacicach. Firma zamierza m.in. rozbudować park technologiczny. Prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale 2016 r.

Rockwool Polska należy do grupy Rockwool - duńskiego koncernu będącego producentem skalnej wełny mineralnej, a także dostawcą produktów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

Rockwool Polska posiada dwie fabryki - w Cigacicach koło Zielonej Góry i w Małkini na Mazowszu. Łącznie zatrudnia w nich ponad 1,1 tys. osób.

W samych Cigacicach Rockwool Polska współpracuje z około 50 miejscowymi firmami. Dotychczas zainwestowała w Polsce ponad miliard zł.

Firma Prime Construction funkcjonuje na rynku od 8 lat. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu przede wszystkim obiektów przemysłowych, biurowych i przetwórstwa spożywczego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.